Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan mondanád el a kozmetiku...

Hogyan mondanád el a kozmetikus tesódnak, hogy nem akarsz hozzá járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én bőröm azóta gyulladt pattanásos, mióta megjött a menstruációm. Nagyon szenvedtem vele évekig, borzasztó könnyen behegesedik. Ha nem nyomom ki is hónapokig akár egy évig látszik a helye. Tudatos bőrápolónak vallom magam, úgy négy éve kezdtem és sokat javult az állapota. Sokat olvasok a témában, tesztelgetem a termékeket mit hogyan kéne csinálnom, hogy igazán sikeres eredményt tudjak elérni. Mostanra csak menstruációkor jön ki pár pattanás, amit már tudok kezelni és hamar elmúlnak, de a régi hegeim még nem tűntek el teljesen.

Jelenleg én 19, a nővérem 22 éves. Hárman vagyunk lányok, én vagyok a legkisebb. A nővérem egy éve végezte el a kozmetikus szakmát, de kipuskázta a dolgozatokat, nem járt be órára és a képzésük végén egy semmitérő tesztet kellett kitöltenie online és ez volt a nagy vizsgája ami ötös lett. Mikor csinalta is sokat mondta, hogy majd ő helyre hozza az ocsmány bőröm, de akkor letudtam, hogy még ne, mert még nem vagy képzett kozmetikus. De most végzett. Megvan a szalonja és hamarosan nyílik. A családom is azt hajtja, hogy hagyjam neki, majd ő helyrehoz, de olyan rossz a helyzet, hogy azt mondta pár napja a nap nem káros, hanem egészséges és már nincsenek káros sugarak, mert az ózon visszavastagodott és én is feküdjek ki mert csökkenti a gyulladást. Na ilyen kezekbe kéne nekem befeküdni. Nagy manipulátor és ha valami nem úgy van ahogy ő akarja az egész családot ellenem hangolja. Már eltervezte miket fog rám kenni első alkalomkor fekete szappantól kezdve csupa finomság. Szeretem a testvérem, de évek munkája van abban, hogy igaz ma is csúnya, de szebbnek mondható a bőröm. Rettegek, hogy általa visszakerülök ugyanoda, ha nem rosszabb helyzetbe, de nem tudom hogy mondhatnám neki ennél is jobban, hogy nem bízom benne, hogy tudja amit csinál. Beszéltem már vele erről, vagyis próbáltam utalgatni erre és hatalmas felháborodást keltett mindenkiben hisz neki ötös papírja van róla én pedig sosem tanultam erről. Ő maga is azt mondta ő a szakember és én csak okoskodok. Ebben a helyzetben ti mit tennétek? Bírjam ki, nyeljem le és menjek el hozzá? Vagy haragítsam magamra a családot, azzal hogy én mint testvére sem támogatom a szalonja indulását. Mellesleg közölte, hogy természetesen ezért nekem fizetnem kell, mivel én leszek az első fizető vendége(:



jún. 7. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Azt gondolom, hogy nincs törvénybe/rendeletbe írva, hogy csak és kizárólag, egyes egyedül hozzá kell menni mindigm, így egyszerűen mondd meg neki, hogy váltani szeretnél egy másik kozmetikusra.
jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Mond meg, hogy inkább szeretnéd folytatni a saját rutinodat, nem szeretnéd, ha belepiszkálni. Viszont az fura, hogy esélyt sem adsz rá.

A napsütésről annyit, hogy tényleg van hasznos szerepe, ha nem a legnagyobb napsütésben mész ki akkor tényleg jót tesz, az ózon réteg pedig tényleg vastagodásnak indult

jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Jól van kamuska, leülhetsz, ez sem sikerült! Túlságosan felismerhető a stílusod.
jún. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki életében eljön egy olyan helyzet, ahol a konfliktusba határozottan bele kell állni, mert a "meglapulok egy kő alatt, csak balhé ne legyen" attitűd nem alkalmazható egy életen át.

Nem utalgatni kell, meg himihimizni, hanem határozottan, érvekkel nemet mondani. Nem bízol benne, te másképp látod a bőrápolást, más a hitrendszered, hiszed a káros UV sugarakban (soha nem volt ilyen erős egyébként, mint az utóbbi években).

Amikor nemet mondunk valakinek, akkor kiderül, hogy volt-e abban a kapcsolatban szeretet. Tehát rövidtávon veszteség ha a testvéreddel megromlik a kapcsolat, hosszútávon nyereség.

jún. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy sikerült kialakítani egy rutint, aminek szemmel látható pozitív hatása van a bőrödre és ezt szeretnéd folytatni, most nem akarsz új dolgokat kipróbálni. Esetleg a béke kedvéért megígérheted, hogy ha lesz kérdésed, majd hozzá fogsz fordulni (de nem lesz, szóval nem kell). Azt nem mondanám meg, hogy azért nem akarod, mert nem bízol a tudásában, próbálnám a lehetőségekhez képest békésen rendezni, de biztos nem engedném belekényszeríteni magam valamibe, amit nem akarok.

Amúgy az szép, hogy nem is jószándékból akarna segíteni, hanem a pénzért, mert nincs még fizető vendége. Ezek után főleg ne érezd rosszul magad, amiért finoman visszautasítod.

jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!