Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusok véleményét...

Kozmetikusok véleményét szeretném kikérni, zsíros pattanásos bőrre hogyan alakítsak ki arcápolási rutint?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el használni a fekete manna szappant, régóta az alverde gyógyföldes arclemosót, szintén alverde a hidratáló arcradír (algás, ezt sajnos nem használom hetente, sokszor elfeljtem), és alverde ultra sensitiv arckrémet szoktam használni. Már közelítek a 30-hoz, de még mindig pattanásos a bőröm. Főként reggelente nagyon zsíros. A felsorolt termékek jók lehetnek? Illetve milyen sorrendben érdemes használni őket? A manna szappan és az alverde arclemosó sok lehet együtt? Egy fényvédőt szeretnék még nyárra beszerezni. Kozmetikushoz sajnos nincs sok pénzem rendszeresen járni.Kamaszkorom óta nyomkodom a pattanásokat, egyre tágabbak a pórusaim és egyre csúnyább az arcom. Ha rááldoznék a kozmetikusra, pontosan milyen kezeléseket ajánlanátok?Köszönöm szépen előre is!

máj. 29. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, erre rendes választ nem kaphatsz, ahhoz látni kellene konkrétan a börödet!
máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, egy kozmetikus mit mondana, de az feltűnő, mennyire nem céloznak a termékek a problémára, amit leírtál. Miért pont ezeket használod?


Van ezer szalicilsav tartalmú arclemosó is, válassz közülük egyet. Száraz bőrre kend fel, hagy rajta 2-3 percet, habosítsd fel vízzel, mosd meg az arcod és mosd le. Napi 2 ilyentől annyi pattanás, ami 30 évesen a bőrödön lehet (vélhetően nem mély, gyulladt bőrgyógyászati eset, azt említetted volna), valószínűleg elmúlik.

A darabos fizikai radír valószínűleg nem karistol összevissza és így nem ront sokat a helyzeten, de kémiai radírral kíméletesebb lenne, már ha és amikor szükséges hámlasztani - ez ránézésre dől el, a naptár elv nem igazán előnyös.

És a hidratáló, ha szereted, ha jól esik a bőrödnek, hajrá, mindegy, milyen. Nappalra jobb lenne helyette egy fényvédőt használni (az is hidratál, mármint a krém állagú), ha hallgatunk az orvostudományra.

máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Minden termék, amit használok, a leírás szerint pattanások ellen és zsíros bőrre van. Ezért ezt a választ nem teljesen értem. A hidratáló tudomásom szerint mindenkinek ajánlott, és sokat tud rontani a helyzeten, ha pl. száraz bőrre valót veszel, tehát nagyon nem mindegy, milyen. A többit köszönöm!
máj. 31. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyógyföldes lemosó papíron zsíros bőrre van, hatóanyag nincs benne, bár lehet, hogy a gyógyföldtől kell várni a hatást (?). Lényeg, hogy neked ezzel is problémás a bőröd, szóval a gyógyföld sem segített, hiába kellemes lemosó (az alverede cuccok általában kellemesek, pont ezt nem ismerem).

A másik két termék papíron se csinál semmit a problémáddal.


Amúgy 30 évesen pont semmit nem tudtam a bőrápolásról, kellemes termékeket használtam és ez elég volt. Aztán 40-nél utána kellett nézni, és akkor kiderült, hogy minden bizalomgerjesztő feliratot rátesznek a tubusokra, hátha megveszed, de a fele se igaz. Szóval az alap hatóanyagokat érdemes majd kitanulni, és keresni a termékeken, amik a kosárba kerülnek, különben az lesz, hogy ad absurdum használsz 3 terméket, ami a felirat szerint jó kellene legyen, de konkrétan semmit nem tesznek a problémád megoldásáért. Igaz történet. :)

jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!