Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés után duzzadt fejbőr?

Szőkítés után duzzadt fejbőr?

Figyelt kérdés

Nem első eset, tesztelés alatt van éppen mi az, ami nem irritálja. A lényeg, szőkítés után megduzzad a fejbőröm és ez egy idő után átmegy homlok egy részére, aztán szép lassan vissza húzódik és nyomtalanul eltűnik.

Mit lehet tenni az ellen, hogy ez ne következzen be, hajmosás tud segíteni? Azt most mellőzzük, hogy nem kéne szőkíteni stb mivel jelenleg fennálló gond és most kellene erre valami megoldás, ami megnyugtatja a fejbőrt és nem duzzad tovább.



máj. 28. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy allergiás reakció, amire fodrászként azt mondanám, hogy nem vállalom a munkát.


A hajmosás nem jó ötlet, ugyanis pont, hogy kell a fejbőrön lévő zsír ahhoz, hogy a hidrogénperoxid maró hatásától megóvja a fejbőrt.

Kb. 2-3 napos haj az ideális.


Azoknál a vendégeknél akik nem bírják a szőkítést, melírt, vagy valamilyen olyan technikát szoktam javasolni ami nem ér hozzá a fejbőrhöz.


Üdv, egy fodrász

aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


A hajmosást nem előtte értettem, amikor írtam a kérdést, akkor volt éppen ez a szituáció, hogy kijött ez az allergia, arra szerettem volna megoldást, hogy lemenjen a duzzanat.

aug. 9. 07:59
 3/3 anonim ***** válasza:
A hajas fejbőrt nehéz kenegetni, de Bepanthen krémmel, vagy egyéb gyulladáscsökkentő hatású krémmel lenne érdemes kezelni.
aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!