Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz, hogy nem lehet festett...

Igaz, hogy nem lehet festett hajat festékkel világosítani?

Figyelt kérdés

Szőkített a hajam, de nem elég világos. Nem akarom megint leszívatni, világosabb festékkel szeretném átfesteni, elég lenne, ha csak 2-3 árnyalattal lenne világosabb.

Egy fodrász azt mondta, festett hajat festékkel nem, csak szívatással lehet világosítani, másik fodrász szerint lehet.

Akkor sokan hogyan csinálják, hogy egyre világosabb festéket tesznek rá, hogy fokozatosan szőküljenek?


2010. okt. 27. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet! Én így lettem festett szőkéből festett majdnem fehér. :)
2010. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De jóóóóóóóóóóó!


Én is így szeretném, fokozatosan. Meg ha megint szívat, akkor megint hamar ledobja a festéket, ki győz ennyiszer festetni!


Attól félek, ne lesz-e sárga? Mert a barnám 6-os, a szőkém 9-es, de arany még, és hamvassal festeném, 9.1-el 9%-os oxival. Az egészet. Fodrász festékkel.

2010. okt. 27. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Nekem az eredeti színem világosbarna. Egyszer gondoltam egyet és befestettem valami nagyon világos hamvas szőkével. Kicsit sárgás lett.3 hét múlva ráfestettem a palette legvilágosabb szőkéjével(ultra világos szőke),ettől már jobb lett,de még mindig picit sárgás. Aztán mindig ezzel a festékkel festettem kb.4-5 hetente,és frankón "fehér" lett! :)


25/N

2010. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
festék festéket nem világosit.
2010. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mi fodrászok így tanuljuk:"Festék festéket nem világosít"de szerintem ezz akkora baromság-.-

Én nem egy embernek festettem világosabbat mint ami festve volt,szivatás nélkül.

Persze attól is függ,hogy frissen van e festve és hogy nagyon sötét-e.

Az meg megint más,hogy azt írod szőkítve volt,nem festve.

2010. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Lin!

3 hete volt szőkítve. A többség festve lett a szőkítés után, ez a 6-os barna. A melír szőkítve, és az egészre 9.21 színező.

Azóta sokat kopott! Én is abban bízom, hogy ez csak egy réteg festék, amiből szerintem már sok lekopott.


Holnap készülök befesteni. Remélem sikerül!


Célom ezzel a festéssel, hogy világosabb legyen, a szőke mindenképp, a barna maradhat, de az egész legyen hamvasabb,mert arany/vörös még.


9.1 -es festékre gondoltam 9% oxival. Ez jó lenne?

2010. okt. 28. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha hamvasat akarsz akkor mindenképp jó a 9.1

Azt mondjuk nem tudom melyik festékkel fested meg így neten keresztül nehéz megmondani,de sok sikert hozzá!:)

Sötétebb tudti nem lesz:D

2010. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem előbb le kéne radirozni a 6ost, az elég sötét. én 8/4re próbáltam magamnak 9/2ot feltenni 9es oxival. a töve(ami le volt nove) az szép lett, ahol meg 8/4 volt, nem is változott, pedig nyomtam bele szurke mixtonet. matrix festékkel dolgozom.
2010. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kellékesnél vettem festéket, az Evolution-t kerestem,volt, de a Carin márkát ajánlotta, azt mondta, ugyan olyan jó, egy árban van, de a Carin 100ml, az Evolution 60 ml, ebből kettő kellene, így egy doboz Carin-t vettem. Belga, megnéztem utána a neten, jónak tűnik.

9.1-et vettem, 9%-os oxival. Az egész hajam jóval világosabb lett, a barna is, de ugyan olyan arany/vörös, lett,csak világosabba. Most még jobban rikít a napon.

Kész vagyok ettől!

Jövő héten szombaton megyek a fodrászhoz, megmondom neki,próbálja meg kiválogatni a szőkéket és fóliába szívja le amennyire lehet, és tegyen rá valami hamvas festéket vagy színezőt, vagy mit tudom én mit! Néhány szőke tincsem tök fehéres lett a festéktől, gondolom akkor már a többit is ki lehet ennyire világosítani a szívatással. Remélem. Mert szerintem ha nem fehér, sosem lesz a hamvas festéktől hamvas, és nem arany/vörös/sárga.

A sötétebb tincsekkel, amik barnásak, nincs gondom, azok maradhatnak, annyi meleg szín elfér benne. De a szőkék borzalmasan néznek ki.

Arra gondoltam, havonta átkenem ezzel a 9.1-el, de én nem kínlódok vele, főleg, hogy sosem lesz hamvas, vagy fél év múlva? Inkább elmegyek a fodrászhoz, és 2-3 hónapig nincs vele gondom (mivel melír), és legalább olyan lesz, amilyet szeretnék. Remélem. Mert ha így sem lesz hamvas, akkor nem tudom mitől.

2010. okt. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!