Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpás fejbőrre vmi házi...

Korpás fejbőrre vmi házi praktika, esetleg tanácsok?

Figyelt kérdés
Kicsit korpás a fejbőröm,és viszket is,de nem tudom mit csináljak vele,A hajam nem hullik,nem is törik,csak ez a viszketés meg a korpa nagyon zavar már,minden tanácsot fogadok!:)
2010. okt. 22. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

nizan forte 2% ketoconazol-t tartalmaz 125ml korpásodás elleni sampon

ilyet vegyél

kevés, de elvileg akár 25 hajmosás is megvan belőle :)

dobozban adják, nekem a múltkor még kis tükrös utazófésűt is adtak ajándékba :))

éri a pénzét,nem vacak, mert eu-s termék

úgy használd h keveset bedörzsölsz a hajadba, 5 percig rajta hagyod és leöblíted de ez rajta van a tájékoztatón is

gyógyszertárban találod, nekem segített, remélem neked is

2010. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem akarok reklámozni, de én Head and Shoulders sampont használok évek óta,heti 1-2 szer mosok hajat, és nem is korpás,nem is zsíros a hajam azóta. Nekem bevált.
2010. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!:)

Első válaszoló:csak anyni a baj,h nagyon sok,és derékig érő hajam van,szal elég sok sampon kell rá,de köszönöm tanácsod:D

2010. okt. 22. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet akármilyen hosszú hajad, azért a fejbőröd ugyanakkora. xD Azt kell samponozni amúgy is, ráadásul ezek a gyógysamponok rohadt büdösek is, hogy ne akard az egész hajadon érezni. xD

Nívea fehér flakonos, elég új fajta asszem, de szerintem tök jó, nem irritálja a bőrömet, ami kész csoda! :O

Amúgy attól függ mitől korpás, kérdezz meg egy bőrgyógyászt. Lehet gomba, seborrhea, meg még ezer dolog és minden más segít. Ecetes öblítés esetleg.

2010. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok! Ha sok és hosszú a hajad, akkor legnagyobb eséllyel azért ilyen. Pepállik alatta a bőr és amúgy se bírja már a súlyt, főleg, ha régóta ilyen a hajad. Nem mondom, hogy kapásból vágasd rövidre emiatt, de legalább ritkíttasd meg.
2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vok, nekem is derékig ér a hajam, de a fejbőr átlagban télleg ugyanakkora. És a fejbőr korpásodik, nem a hajvéged, az max törik. Télleg nem a legfinomabb illatú, de inkább veszek egy illatos gagyi sampont, mint h fehér "hópihés" legyen a hajam színe. Mellesleg hajszárítás is csodát tesz a kellemetlen illat miatt. A sampont mégegyszer felviheted a hajadra, ha nem megfelelő az eredmény. De ha korpás a hajad nem árt jól kifésülni mosás előtt, után, meg mindig XD

Én úgy csináltam régen h vettem ezt, meg head&shoulders anti-dandruff sampon nőknek 400ml

finom illatú, +korpásodás elleni+ töredezés elleni (hosszú haj--->hajvégén a probléma :) )

Ezzel megmostam, utána a korpásodás elleni cuccal, utána megint a nőivel és kész. Persze mindig leöblítettem! Csodát tesz!!

2010. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12:53as vagyok mostmár csak a nőit használom, és elég ennyi, nincs korpa, csak szép haj :DD sok sikert
2010. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenki!

am voltam már bőrgyógyásznál,megállapította h seborrhea,de nem túl komoly volt,egy ideig semmi baja sem volt,most ismét korpás:S

sztem nem az a baj h hosszú,mert anyumnak rövid haja van,és az övé is korpás,meg viszket...

meg kamaszkot miatt van,a túlzott faggyútermelés is rásegít,ezt mondta doki...

2010. okt. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!