Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vágassam le a festett részt...

Vágassam le a festett részt most, vagy majd akkor, ha már elértem a hajhossz-célomat? (Részletek lenn.)

Figyelt kérdés

Egyfelől szeretném, ha hátközépig érő hajam lenne (most lapocka közepéig ér).

Másfelől festve volt a hajam, és szeretném visszanyerni eredeti hajszínemet (már 10 centi a lenövés). Nem feltűnő a különbség az eredeti meg a már erősen kopott festett rész közt, inkább árnyalatában van különbség, hogy a festett rész vöröses (barnára volt festve, vörösesen kopik).


2023. okt. 7. 22:10
A kérdező szavazást indított:
Inkább mielőbb vágassam, akkor is ha nyakig érő hajra rövidül a hajam
Inkább majd ha elértem a hátközépig érő hajat, akkor vágassak 2 havonta 2 centit, és csak akkor szabaduljak a vöröstől
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Festesd vissza az eredeti szinre és nem kell levágni.
2023. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elméletben jó ötlet amit mondasz, de gyakorlatban nem feltétlen... Az a baj, a festett haj nem marad örökre olyan, amilyenre festve lett. Kopik. Narancsra, vörösre, de kopik, torzul a szín.

Ja, és eleve sem garantált, hogy a fodrász tökéletesen eltalálja az eredeti hajszínemet. Nem túl valószínű. Meg a természetes hajszínnek dimenziói vannak... Am a fejem tetején nő ki, világosabb, mint a tarkón növő hajam.

2023. okt. 8. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Néhány havonta kell csak eleinte festeni, esetleg 1 2 árnyalattal sotetebbre. Millió megoldás van vágás helyett ha meg akarod tartani a hosszát.
2023. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom, hogy az eredeti hajszínem sötétszőke, és nagyon hamvas, hűvös tónusú. Barnára volt festve, sötétbarnára. AZ nő le, mára már nem sötét, és nem is barna a festett rész, de színileg meleg, vöröses. Elüt a növekvő természetes hűvös színtől, ami minden vörössességet nélkülöz.


Egy ideig kísérleteztem kékítő samponnal, ami a vörösség ellen dolgozik, egész sokat segített, hogy ne tűnjön "rozsdásnak" a hajam. Lehet még azt folytatom... De valahogy az a kékítő sampon nagyon roncsolja, szárítja a hajat (Matrix márkájú) aztán azért kezdtem hanyagolni.

2023. okt. 8. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a "kekito" sampon amire gondolsz az a hamvasito. Az nem vörös hanem a citromsárga ellen jó.
2023. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát az volt, zöld nem volt. Se lila. Kék volt elérhető. :D De hatott az is valamicskét, csökkentette a rozsdásságot.

Sajnos én 10 éven keresztül festettem a hajamat, különböző színekre, főleg szőkére, csak a festés utolsó évében voltam barna. És már elegem van a festett hajból, úgy visszakapnám a teljesen hajhosszomon a természetes hajszínemet...

Ami meg a hosszt illeti, az elmúlt 2 évben állig-nyakig érő hajam volt, de már azt is megelégeltem, azért vagyok a lenövesztés útján.

2023. okt. 8. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyenge szőkítés kell neki aztán rá a természetes hajszíned. Eleinte kopni fog de egy idő után "beáll"
2023. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!