Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit takar az hogy "élénkítő"...

Mit takar az hogy "élénkítő" arckrém?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak notinon-n foltokra egy krémet amire az van írva, hogy élénkítő. Én pont, hogy halványítani szeretném.

"Hatáspigment foltok ellen, védelem a külső hatásokkal szemben" ez van írva a leírásában, de miért "élénkítőnek" van feltüntetve? Az arcot élénkítené?


Gyógyszertárban láttam a krémet ott viszont 3000 Ft-tal drágább ezért inkább a Notino-n venném meg, de ahogy beírtam a nevét csak ezt az "élénkítő" krémet dobta ki így nem tudom ugyanaz e de a hatása szerint igen, ugyanis foltok halványítására szeretném.


2023. szept. 28. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Az élénkítő természetesen nem arra vonatkozik, hogy a foltokat élénkítené. Ez itt azt jelenti, hogy élettel telibb, üdébb bőrt ígér.

Ha kíváncsi vagy rá, hogy másoknak mennyire jött be foltok halványítására, olvasd el krémmánián a véleményeket.

2023. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Elolvastam a krémmánián és jó véleményeket kaptam viszont a krémmánián amit olvastam annak a neve nem ugyanaz mint a notinon, tehát a krémmánián nem úgy szerepel hogy élénkítő.

Ha ugyanazt a nevet írom be a notino-ra ott nem találja, de valószínűnek tartom, hogy ugyanaz lehet a leírása alapján legalábbis folt halványításra szolgál...

2023. szept. 28. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlenül baj, ha nem ugyanolyan néven van feltöltve, krémmánián a felhasználók töltik fel, lehet nem írta be a teljes nevét vagy nem a magyart. Hasonlítsd össze a csomagolását meg az összetevőket. Ha nem vagy benne biztos, nekem is elküldheted őket és megnézem.
2023. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a pigmentfoltok halványítasa a cél, arra egy arckrém nem lesz elég. 30/50-es fényvédő mindennap, és ez alá egy c-vitamin és/vagy alpha arbutin szérum.

Este pedig retinol, niacinamid.

A krémeknek az elsődleges szerepe a hidratálás, komolyabb problémát csak célzott hatóanyaggal tudsz kezelni, amik magas koncentrációban szérumokban találhatók.

A foltok halványítása, továbbiak kialakulása ellen a fényvédő az első. Anélkül semmit nem ér semmilyen krém, szérum, ami a halványítást ígéri.

(Szépséganácsadó)

2023. szept. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

kozmetikus ajánlotta a krémet és van benne fényvédő 50+ valamint AHA sav

ezen kívül használok még mást is amit ő ajánlott.

2023. szept. 29. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendben, de arra figyelj, hogy fényvédőből kb. 1,25ml az a mennyiség, ami valóban ér is valamit. Olyan krémeknél, amik sok összetevősek, sok bennük a formulázáshoz szükséges anyag, sokmindenre hatnak, nemcsak a fény ellen védenek, nem feltétlenül lesz kényelmes ilyen sokat felvinni, plusz lehet az életben nem szívódik be, kedved sem lesz újrakenni, csak nyűg a gazdag textúra, folyamatosan fényleni fogsz, stb.

Ha tényleg komolyan gondolod, nemcsak egy hóbort a dolog, akkor írj privátban, hogy mi ez a krém, én tanácsadó vagyok, tudom, pár kérdés alapján tudom, hogy mire van szükséged.

2023. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De egyébkent az látszik sajnos a kérdésből és a leírásból, hogy nem kozmetikus ajánlotta. Mert ezeket a kérdéseket neki kellene feltenni, vagy eleve elmondta volna, amikor ajánl. A jó kozmetikus. Ha pedig mégis, javaslom a váltást, ha ennyire nem bízol benne, hogy máshonnan kell megerősítés.
2023. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én inkább egy "szépségtanácsadóban" nem bíznék, mivel számomra ez nem egy szakma, inkább ... már ne is haragudj. Vagy kozmetikus vagy, vagy sminkes, de "szépségtanácsadó"?!

Úgy tűnik neked nem megy jól az üzlet, ha már itt kell ajánlanod magad és azzal vádaskodsz, hogy nem kozmetikus ajánlotta. Had tudjam már én jobban KI ajánlotta, nem a kisujjamból szívtam ki. Nekem olyan kozmetikusom van, aki nem elküld a patikába vagy azt mondja megrendeli ő maga és rátesz pénz , hanem mondta, hogy vegyem meg a notino-n mivel mindenki tudja, hogy ott jóval olcsóbb, mintsem a patikákban.


A kérdés arra vonatkozott, hogy a notino-n feltűntetett név ugyanaz lehet-e amit Ő felírt, mivel nem egyezik szó szerint, és nem értettem a pontos megfogalmazását a notino által.

Mellesleg, ha téged annyira érdekel és kérdőre vonod, hogy nekem ki ajánlotta, szabadságra ment, mert műtik a gyerekét. Most nem fogom ezzel zaklatni, hogy a notino-n miért nem úgy szerepel mint, ahogyan ő felírta. A patikába bementem megnézni, hogy néz ki,mennyibe kerül de rátesznek + pénz nyilván nem fogom ott megvenni. Majd tudom én, hogy váltani szeretnék vagy sem, de én is tudnék neked ajánlásokat tenni ismeretlenül.


Remélem kielégítő választ adtam kedves "Szépségtanácsadó"

2023. szept. 29. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendben van.
2023. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!