Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 4 hónapja szedek isotretinoin (medinac) nevezetű gyógyszert. A bőröm nem zsíros tény és való, de nem múlnak el a pattanasok, be vannak gyuladva. Az arcom nem száraz, a szám is csak az elején száradt ki, a 2. hónap után nagyon minimálisan. Eddig semmi javulás, a zsíros bőr szűnt meg egyedül.
2023. júl. 19. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

De mi a kérdésed? A pattanások?


Én nem értek egyet a gyógyszerszedéssel. Mi váltja ki a pattanásokat? Ezeknek oka van, külső/belső tényezők váltják ki. Ha van valamilyen gondod/betegséged, amit a tested a pattanásokkal jelez, akkor ezt mielőbb ki kell deríteni és kezelni kell. Ha a bőrtípusod miatt (mert a szeboreás bőr jellemzője a pattanás), akkor feleslegesen terheled a szervezeted a gyógyszerrel, inkább megfelelő kozmetikumokkal és arckezelésekkel kellene rendbe tenni.

2023. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pattanás és pattanás között óriási különbségek vannak.


Egyrészt vannak amik jönnek és mennek. Enbek oka a hormonális ciklus. Ezt kiiktatni nemigen lehet.


Ha az arc egy részére lokalizalodik vagy akár az egészet ellepi, lilás, fájdalmas es babnyi nagyságúak, akkor azokkal már érdemes egy góckutatast végig csinálni.


Én most vagyok ebben benne és a fogam van begyulladva, úgy, hogy a pattanásokat leszamitva nincs panaszom.

2023. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyász mit mond? Ennél a gyógyszernél havonta, vagy legkésőbb két havonta kontrollra kell menni. Durvább esetekben antibiotikummal szokták kombinálni. Nekem is akart írni a bőrgyógyász antibiotikumot mellé, de a 3. hónapra el kezdett javulni, ezért nem kellett végül.

Mielőtt felírta, nem kellett pár vizsgálatot elvégezned? Nekem kellett nőgyógyászati, endokrinológiai vizsgálat, plusz fogorvosi vizsgálat is (góckutatás). Ott nagy dolgot nem találtak (enyhe inzulinrezisztencián kívül), és csak ezután írta fel.

2023. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!