Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 40 éves kortól lehet retinolt...

40 éves kortól lehet retinolt használni?

Figyelt kérdés
Én 27 éves korom óta használok retinolt, most vagyok 32 éves. Már hamarabb is használtam volna, de Magyarországon csak ekkor jött be a The Ordinary retinolos széruma, és elkezdtem használni mert már láttam, hogy a homlokomon már vannak kisebb apróbb ráncok. Most a Geek & Gorgeous retinalt használom. Több helyen is azt olvastam, hogy retinolt már ilyen 25 éves kor körül érdemes elkezdeni. De most meg nemrég láttam egy olyan retinolos krémet amire az volt ráírva 40 éves kortól ajánlott.
2023. máj. 29. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A retinolos krémre a 40es korhatár csak reklám az egész.Használd nyugodtan továbbra is vagy a G&G retinalját vagy a TO retinol szérumját.Nem érdemes ilyen agyonhájpolt "40" korosztály és stb retinolos krémet venni. És igen, állitólag 25 éves kortól ajánlott a retinol használata megelőzésképpen.
2023. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én használtam a G&G retinalját a leggyengébbet de kiütötte az arcom így inkább fényvédővel teszek az öregedés ellen meg hialuronsav stb.
2023. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy valamire ráírják, hány éves kortól ajánlott, nem más, mint hülyeség. Nem elsősorban a kor határozza meg a bőrápolást, hanem a bőrtípus, a bőrprobléma és a bőrápolás célja.


2-es, csak pici kiegészítés: a hialuronsav nem anti-aging termék, csupán csak vízmegkötő, emiatt tűnik úgy, hogy eltűnteti a ráncokat (mert a hidratált bőr teltebb és feszesebb).

2023. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Továbbra is használni fogom a retinalt.
2023. máj. 29. 16:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Már nem akartam venni ilyen 40+-osoknak való krémet, csak csodálkoztam hogy retinolból is van ilyen osztályozás.
2023. máj. 29. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
3as.Igen ,tudom.
2023. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szimplán marketing/ reklám az egész korhatáros cucc.
2023. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tretinoint használok, a retinol a kisbabáknak való változata a tretinoinnak. Férfi vagyok, a nők legalább annyira nézik a kinézetet a férfiakon, mint a férfiak a nőkön. A netről lehet rendelni, aki tud angolul és tudja használni a google-t az tud rendelni 2-3 ezer forintért külföldről tretinoint, de aki ezeket nem tudja, az is tud rendelni 5-6 ezer forintért a krémmánia fórumáról. (Ahol valószínűleg ugyanazt adja el valaki kétszer olyan drágán, amit ő maga is külföldről rendel.)


Tényleg van anti-aging hatása, 31 évesen 25-26 évesnek nézek ki tőle, kb. fél-1 év alatt kitisztította, kisimította a bőrömet. Annyi, hogy MINDIG fényvédőt kell hordani, mert nagyon érzékennyé teszi a bőrt, bár úgy tudom, aki igaz bőr-guru, az amúgy is mindig hord sunscreen-t tretinoin használat nélkül is. Angol reddit csoportokban olvastam róla rengeteget. Egyes felhasználók 15-30 éve használják és 10-20 évvel fiatalabbnak néznek ki tőle. Könnybe lábadt a szemem, amikor megláttam ezeket, pedig nem vagyok egy elérzékenyülős típus. Nem átverés és senki nem akar eladni neked semmit, a netről meg lehet venni olcsón egy tubust 3 ezerért is, ami aztán 1-2 hónapig kitart. Aki tud angolul, az még a redditen olvasson róla.

2023. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!