Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Roncsolja a hajat a tartós...

Roncsolja a hajat a tartós hajegyenesítés?

Figyelt kérdés
Eléggé szállós, szöszös hajam van, nagyon hullámos, ha kifésülöm, mint akit megcsapott az áram, vagy mintha fel lenne töltve a hajam. Jelentem, nem vasalom túl gyakran, talán havonta egyszer vagy ritkábban (bár kinek mi a nem túl gyakran), akkor is addig tudom úgy viselni, amég hajat nem kell mosni, szépen megmarad a hajam egyenesen. Sokkal kezelhetőbb, nem gubancolódik rögtön, ha ki van vasalva. Gondolkodtam a tartós hajegyenesítésen, de egyrészt drága, másrészt sokan mondják, hogy rettenetesen roncsolja a hajat, de valaki pedig pont hogy cáfolja, és mondja, hogy pont ettől nőtt meg neki, egyáltalán nem tette tönkre. Van több féle hajegyenesítés? Melyiket ajánljátok és helyileg hova lenne érdemes menni?

2023. máj. 19. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Többféle hajegyenesítés van. A lúgostól a nem lúgosig. A tartós hajegyenesítéshez, ha hullámos vagy göndör a hajad, akkor a hajszerkezet megbontásával majd fixálásával lehet csak eredményt elérni, ami akár roncsolhatja is a hajat.

Kb. a dauernek megfelelő eljárás. Ha otthon akarsz próbálkozni vele, akkor eláztatod a hajad a dauer folyadékkal és egyenesre fésülöd és úgy hagyod a hatóidőre. Utána pedig a fixálóval ugyanígy.

Ha a fenti nem segít, akkor nátrium-hidroxiddal tudsz (lúgos) oldatot készíteni. Neten van fent néhány recept, de óvatosan kell bánni velük, mert nem jó ha a bőrre megy.

Neten tudsz keresni fodrászatokat amelyeknek van hajegyenesítő szolgáltatása, ahol általában leírják azt is, hogy melyik technikájúnak mennyi az ára.

2023. aug. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!