Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az idős nők miért vágják...

Az idős nők miért vágják gyakran rövidre a hajukat?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán elkezd hullani, rikulni, vékonyodni klimax körül
2023. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
60%
Szerintem semmi köze a hajminőséghez, legalábbis nem ez a fő indoka az idősebb korosztálynak, hogy rövidre vágják. Sokkal inkább az, hogy egy másik korban voltak fiatalok, amikor más volt a divat. A pixie meg rövid bob haj akkoriban nagyon dögösnek meg slágernek minősült. (Manapság már kezdett visszajönni újra.) Nekik ugye meg ez maradt meg, hogy az az elegáns és divatos. Az akkori színésznőknek is ilyen rövid haja volt. Holott már régóta nem divat manapság, de most ezt egy idős nőnek hogy magyarázod el? Neki az a kép él a fejében, hogy jaj milyen csinos volt fiatalként az akkor divatos rövid hajjal, akkor most is jó lesz. A hosszú hajat sok idős nő csúnyának találja. A nagymamám is. Nekem is mondta, hogy milyen szép lennék egy felnyírt rövid hajjal. Aha mondom persze, biztosan… nagyon nem állna jól, az arcformámhoz sem illene. De neki ez a kép él a fejében, a csinos nőkről. Egy totál másik korszak. Ennyi.
2023. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már én is feltettem évekkel ezelőtt, most jót nevetek hogy másban is megfogalmazódik :D


Az időseknek mindig rövid a hajuk tényleg , nem tüsi, hanem általában pár cm-es 4-5. És sokszor hullámosítva van, mint a nagymamámnak is. A magyarázat tényleg az hogy sűrűbbnek látszik és nem látszik ki ha kopaszabb néhol.

2023. máj. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 NTBS ***** válasza:
100%
Mert ritkul, hullik.
2023. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 elsősorban a világháború miatt jött divatba a rövid haj, ugyanis a nőknek nem volt lehetőségük a hosszabb hajat megfelelően ápolni, gondozni a háború alatt. Ugyanígy az idősek számára is gondot okoz a hosszú haj ápolása. És igenis megritkul. Nem mindenkinek, de a legtöbb nőnek igen.

Tehát nem divatozás meg nosztalgia, sokkal inkább praktikum, célszerűség vezérli őket, és hogy a maradék hajból a lehető legjobbat hozzák ki.

A 20. század előtt meg nem nagyon merült fel a mi kultúránkban, hogy a nők rövid hajat hordjanak, így az idősek is kénytelenek voltak elboldogulni a hosszúval. Ha meg volt ritkulva, arra ott volt a kendő, a kalap, és többnyire kontyban hordták, nem szanaszét lógatva.

2023. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb is lesz sokaknak, nehezebben kezelik, idős korukra sok embernek már a kisebb mozdulatok is nehezebbek, fájdalmasak lehetnek így nem tudnak maguknak kontyot, fonast stb készíteni.

+ Régi felfogás az, hogy idős korban nem illik hosszú hajat hordani csak feltűzve, fonva, stb amit mint már írtam, nem olyan egyszerű sokaknak elkészíteni bizonyos kor felett, mindenféle ízületi problémákkal.

2023. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!