Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan érdemes szérumokat,...

Hogyan érdemes szérumokat, krémeket egymásra rétegezni? Ha valamiben megtalálható ugyanaz a 2 hatóanyag, akkor azt nem jó rétegezni?

Figyelt kérdés
Ha pl. van egy tonik amiben panthenol található, akkor utána arra nem jó olyan arckrémet vagy szérumot fölé kenni, amiben szintén panthenol van?
2023. ápr. 3. 10:46
 1/7 Metionin ***** válasza:
A panthenol pont nem csinál gondot, én is használok egymás után szérumot és krémet is, amiben van. De pl. niacinamid szérum és rá niát tartalmazó krém nálam már okoz enyhe irritációt, hámlasztónál is jobb ha csak egy termékben van, mert könnyen túlhámlaszthatja a bőrt. A lényeg, hogy minden szérumnál/hatóanyagnál nézz utána, hogy mivel nem szabad együtt kenni pl. direkt savakat ne használj együtt, a niacinamid nem szereti a c vitamint, az azelainsav a retinoidokat, a glikolsav a hyaluront és a koffeint stb. + arra is figyelj, hogy mi az, ami extra fényvédőt igényel ha használod.
2023. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt tudtam, hogy ilyen erősebb hatóanyagokat nem jó egymás után rétegezni, de az ilyen gyengédebb hatóanyagoknál nem voltam vele tisztában. De akkor nyugodtan használhatok olyan tonikot, meg utána egy olyan szérumot amiben panthenol van.
2023. ápr. 3. 12:14
 3/7 Metionin ***** válasza:
Szerintem mehet simán. A tonikban amúgy sem szokott sok lenni a hatóanyagból, legalábbis egy szérumhoz képest.
2023. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen jó amit a másik válaszoló írt. Minden termékre szüksége van a bőrödnek, amit használsz?
2023. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hatóanyagokat 2 részre lehet csoportosítani. Vannak aktívak és amolyan passzívak.

Aktívak a hamlasztók, retinoidok, niacinamid, c-vitaminok, azelainsav. Minden olyan, ami probléma megoldásra van.

A passzívak(pl hialuronsav, pantenol egyéb ápoló összetevők) pedig támogatják a bőr barrierét. Nem lehet velük túlzásba esni, normál esetben nem okoznak irritációt.


Alapvetően a rétegzés úgy néz ki, hogy először a könnyebb, vízbázisú szerumokkal kezdesz és a vége felé pedig a vízmentes(propanediol alapú) és végül az olaj alapú szerumok jönnek.


Ha ezen is túlmegyunk, akkor viszont gyakran előfordul olyan eset, hogy 2 szérum vagy egy szérum és a fényvédő/hidratáló nem szereti egymást és morzsolódik.

2023. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, kevered a fogalmakat. Nem azt jelenti a passzív, amit írtál, ráadásul a niacinamid és az azelainsav, sőt a c-vitamin nem aktívok.
2023. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, jól írja az 5-ös.

Szakmabeli vagyok, mi is így tanultuk.

2023. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!