Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért jó a retinolt használni,...

Miért jó a retinolt használni, ha magzatkárosító hatása van?

Figyelt kérdés
5 évig használtam gyengédebb retinolos termékeket, de úgy döntöttem felhagyok a használatukkal. Valahogy számomra riasztó, hogy olyat kenjek a bőrömre (még terhesség nélkül is), ami még terhesség alatt a magzatot is károsíthatja. Ráadásul egy oldalon olvastam, hogy az ilyen krémek használata A vitamin túladagolást is okozhat a szervezetben.
2023. márc. 23. 15:43
 1/7 Metionin ***** válasza:
83%
Akkor ez alapján minden mást is kerülsz, ami károsítani tud egy magzatot? Pl. lázas sem vagy soha? Mert az is károsíthatja ám meg sok minden más is, amit a hétköznapi életben, nem terhesen csinálunk. Egyébként magánügyed de így felesleges hisztinek tűnik, oké hogyha valamit nem használsz/csinálsz, mert szerinted nem jó, de hogy azért nem, mert egy nemlétező magzatot károsíthat...hát oké.
2023. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Egyébként ezeket csak elővigyázatosságból szokták mondani, hogy ne használj ilyet várandósként, kb. zéró esélye van, hogy bőrre kenve ezek ténylegesen eljutnak a magzatig akkora mennyiségben, hogy ott kárt tesznek benne. Ez tudtommal a mai napig nincs tudományosan alátámasztva, csak nyilván óva intenek tőle biztos ami biztos alapon. Ráadásul függ attól is, hogy milyen A-vitamin származékról van szó, pl. a retinal egy sokkal kíméletesebb forma mint a retinol.


Szájon át szedve akár egy sima A-vitamin de pláne pl. az izotretinoint bizonyos mennyiségben mondjuk már igen káros lehet, ezért szokták sokszor javasolni, hogy az ember szedjen mellé fogamzásgátlót (ha egy májkárosító gyógyszer nem lenne elég a női szervezetnek :)), hogy még véletlenül se essen az ember teherbe.


És azért nem mindegy, hogy terhes-e az ember vagy nem, mert az ilyen káros hatásai kifejezetten a differenciálódó és osztódó sejtek esetében okoznak nagy kárt.

Pl. bőrre is ezért szeretik topikálisan, mert serkenti a sejtek osztódását, kb. "megújul a bőr" tőle. De nyilván nem mindegy, hogy egy felnőtt ember epidermális sejtjéről van-e szó, vagy egy körülményektől függő, folyamatosan differenciálódó és gyorsan osztódó sejtcsomóról.

2023. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert szép vagyok tőle.
2023. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem is akartam, fuck 'em kids
2023. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal simább lesz a bőr tőle. Én nem használom egy ideje, mert terhes voltam, most meg szoptatok. Gondolom semmi baja nem lenne tőle amúgy a babának, de úgy vagyok vele, hogy ezen ne múljon, inkább most hanyagolom. Hát ráncos is rendesen a homlokom, amíg használtam láthatóan kevésbé volt az. Ha már nem fogok szoptatni, akkor újra fogom használni.

A tudományos oldalához nem értek, de ha káros lenne nyilván nem lehetne forgalomba hozni. Én nem vagyok orvos, innentől pedig nem is érdekel a téma, ők azért jobban tudják nálam. Ha azt mondják hogy nem káros, akkor hiszek nekik, mert én mást tanultam az egyetemen, ők meg ezt.

2023. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bizonyitott magzatkarosito hatasa, csak gyanitjak, hogy esetleg, talan valamennyi atjuhat belole a mehlepenyen keresztul.

De mivel emberkiserleteket nem vegeznek, foleg nem terhes nokon, igy inkabb azt mondjak, hogy terhesseg alatt ne hasznald.


Ennyi a nagy sztori, nem kell panikolni.

2023. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
Szaunát csináltál a lakásból ezért kb úgy érzed magad mintha onnan jönnél ki és a tüneteid is olyanok.en is csináltam már ilyet ha visszaáll a hőmérséklet elmúlik.
2023. máj. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!