Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túlzás ennyi mindent használni...

Túlzás ennyi mindent használni a hajra?

Figyelt kérdés

3 naponta mosol hajat. Ilyenkor a menetrend:

-sampon

-balzsam

-got2be, egyenesítő spray

-hajolaj

(-ha esetleg vasalom is, de ez ritka, mert majdnem egyenes hajam van, és a spray segít rajta, akkor hővédő)

Minden héten egyszer, az egész procedúrát megelőzi az olivaolajos pakolás.


2023. márc. 5. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom milyen választ vársz, de leírom hogy nekem pár centis hajam van, heti 3x megmosom, törölközővel jól megdörzsölöm, aztán megfésülöm ééééés kész!

Zuhanyozás után a teremben meg szoktam szárítani, de csak télen, nyáron megszárad magától.

Az én szempontomból túlzás, amit a hajaddal csinálsz.

2023. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan szempontból kérdem, hogy ez nem-e a ló másik oldala és ezzel árthatok-e?
2023. márc. 5. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez abszolút a hajadtól függ. Ha igényli, hogy ennyi szert pakolj rá, és nem nehezedik el tőle, hanem szép, egészséges lesz, akkor csináld. Én például sokáig csak a sampon + balzsam kombót használtam, viszont a hajam egy idő után teljesen kezelhetetlen lett, és muszáj volt újragondolnom a hajápolási szokásaimat.


Most egy kosárnyi termékkel megyek hajat mosni, a hajkötés erősítőtől kezdve a hajolajig mindent rárakok, és így mondhatni teljesen rendben van. Az igazsághoz ugyanakkor hozzátartozik, hogy évek óta festett szőke a hajam, szóval emiatt sokat roncsolódott. A mostani rutinommal viszont tényleg sikerült rendbehozni, és hetente csak egyszer kell mosni. Ráadásul még nőtt is, amiről pedig a korábbi töredezéseim miatt végleg lemondtam.


De ha rövid és/vagy természetes hajad van, mint az előző válaszolónak, akkor én is azt gondolom, teljesen felesleges annyi terméket használnod. Én se tenném, ha nem lenne muszáj, viszont az én hajamra bőven ráfér.


Talán a hajegyenesítő spray neked felesleges, főleg, ha majdnem egyenes a hajad. Akkor elég lenne szerintem egy jó hővédő, és körfésűvel egyenesre szárítani :)

2023. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy túlzás, mitől lenne az? A sampon és a balzsam elengedhetetlen, van 2 hajformázó termék meg mosás előtt hajpakolás, szerintem teljesen oké.
2023. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez nem túlzás. Nyilván ha valakinek rövid haja van, akkor felesleges és elég lehet a sampon, de hosszúnál érdemes balzsamot és hajvégápoló olajat is használni. Szóval max az egyenesítő spray-t hagynám el, de ha szerinted ettől szebb és így kevesebbet vasalod, akkor ez is indokolt.
2023. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Én ennél sokkal többet macerálom a hajam, még ez egyszerűsített vendégségben vagyok rutinom is több ettől. Például hol marad a hajpakolás és a hajban maradó hajvégápoló?
2023. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Derékig érő hajam van. Sajnos én is szőkítettem, de nem az egészet, csak balayage technikával. Ettől kissé kiszáradt.
2023. márc. 5. 14:01
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Nem tudom, mit nem értesz, mindkettőt írtam. Olaj=hajvégápoló olaj. Pakolást is rakok heti 1x. Azt is írtam.
2023. márc. 5. 14:02
 9/11 Metionin ***** válasza:
36%
Szerintem nem. Nekem is hosszú hajam van, száraz, színezett. Sampon, balzsam, kifésülő no rinse balzsam amit használok rá és 2 hetente színezővel kevert pakolással frissítem a színt.
2023. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, értettem amit írtál, csak te nem amit én :D

Hajvégápoló olaj nem egyenlő a hajban maradó hajvégápolóval. Az olaj csak bentartja a nedvességet, de nem hidratál, ezért használunk mellette olyan terméket ami hidratál is. Pl. hajvégápoló krém/spray.

Hajpakolás alatt a hajmosás közbenire gondoltam, ami a samponozás és balzsamozás között kell használni.

2023. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!