Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet,hogy elég sok...

Mitől lehet,hogy elég sok 30éves körüli nőnek is pattanásos az arcbőre?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Mert nem ápolják tudatosan, nincs rutinjuk. Új terméket nem bírta a bőrük.

Mert nem esznek egészségesen.

Rohanó életmód, hormonok. Sokminden lehet.

2023. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem csak ezen múlik kedves első.

Jó rutin mellett is jönnek-mennek a pattanások.


Nekem évek óta van tudatos rutinom, mégis vannak olyan időszakok, amikor a szokasosnal csunyabb a bőröm. Aztán hónapokig meg szép.


Ha nincs hormon zavar a háttérben, akkor is egy pms időszakban pattanásosabb lehet a bőr, mint egyébként, vagy pl nálam a mivolisos hajvitamin és a sörélesztő vágta gallyra a bőröm.


Vagy ha ezek sem játszanak, akkor a bőrtipus miatt. Egy seborreas bőr sokkal problémásabb, mint egy normál bőr.

2023. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Mint írtam, sokminden lehet.

Felesleges ez az agresszió, amit erénybe csomagolsz. Hogy te ezt mennyire tudod.

A teljesség igénye nélkül pár példát írtam.

2023. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Hormonok, stressz, ételallergia, bőrtípus kérdése is. Nem minden a rutin meg az "igyál sok vizet". Nekem pl. a hónap nagy részében olyan a fejem, mintha filterezve lenne, vérzés előtt 1-2 nappal mégis megjelenik pár db. pattanás. Ha pedig beteg leszek, képesek piros, hámló és sebesedő foltok kijönni az arcomon pluszban, amik nagyon sok idő alatt gyógyulnak meg. Amíg nem derült ki a laktózérzékenységem, az is sok gondot okozott de sokan vannak, akik szimplán egészségtelenül táplálkoznak vagy simán valamit nem bír a bőrük, ami kajában van.


#2. ismerős, a mivolisos vitamin miatt 3 hónapig szívtam a bőrömmel, már rég abbahagytam és még hetekig újabb puklik jöttek ki. De egyszer kicsapott egy kollagén is, amit előtte hónapokig már szedtem, csak megváltoztattak benne valamit.

2023. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem PCOS-m van, tehát hormonális eredetű. Anyámnak is addig voltak pattanásai folyamatosan, amíg még menstruált, tehát közel 60 éves koráig. Sz@r géneket örököltem. :-/


37/N

2023. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!