Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy az arcom...

Miért van az, hogy az arcom piros egy ideig arcmosás után?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég, kb. úgy egy hónapja az orcám egy részét túlhámlasztottam.

Ez már úgy nagyjából helyrejött, de nem teljesen. Mikor az arcom megmosom egy pár másodpercig piros, ami utána elmúlik.


2023. febr. 16. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert még érzékeny. Bár ha erősebb mosod, dörzsölöd, akkor normális, hogy piros utána picit ettől függetlenül is.
2023. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Már egy tucat kérdést feltettél hogy miért hámlik meg piros a bőröd mikor túlhámlasztottál... azért, mert TÖNKRETETTED, és 1 hónap édeskevés arra hogy regenerálja magát. A bőr is egy szerv, aminek te teljesen felborítottad a működését, nem tudja alaphelyzetbe rakni magát csak azért mert pár hete sikeresen nem nyúltál hozzá 30as ordinaryvel miután valószínű hetekig kínoztad vele a barriered. Én fél évig minimum nem nyúlnék semmilyen hámlasztóhoz vagy retinolhoz (erről is volt már kérdésed), utána meg mindenképp a leggyengébb cuccokat használd. Max 5%-os hámlasztó heti 1x. Ennél többre amúgy eleve senkinek nincs is szüksége, attól hogy a csapból is az folyik tudatos bőrápolás cím alatt hogy annyit kenj amit a bőröd bír, attól még nem kell mindenkinek mindent is reggel-este használni. Az alap tisztítás, hidratálás, fényvédelem legyen az elsődleges, attól lesz szép és egészséges bőröd hosszútávon nem attól hogy 20 féle savval meg retinollal bombázod.
2023. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy olyan ordinary hámlasztót már elhasználtam régebben, és sose volt vele semmi problémám, de most a legutóbb mintha nem tetszett volna a bőrömnek, ki is dobtam. Fél évig ne is használjak hámlasztót meg retinolt se? Retinolból is mindig a leggyengébbet használtam.
2023. febr. 16. 22:27
 4/6 A kérdező kommentje:
hozzátenném, hogy azt a hámlasztót is csak heti egyszer használtam, és 10 percig hagytam az arcomon.
2023. febr. 16. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Oké, én csak szemléltetésképp írtam az ordinaryt, gondolom nem egy fél százalékos savval cseszted szét. Nem, nem használnék fél évig minimum és utána is óvatos lennék. De le is írtam miért. Hány éves vagy? Fiatalnak tippellek az írásod alapján, hidd már el nem fogsz 3 hét múlva beráncosodni ha nem használsz retinolt meg hámlasztót.
2023. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, és már évek ota hámlasztok, és használok retinolt. Hát akkor az orcámra nem használom egy jo ideig ezeket a dolgokat, de ahol mitesszeres vagyok pl. az orrom, oda kenem.
2023. febr. 17. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!