Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bevált termék pattanásos,...

Bevált termék pattanásos, zsíros bőrre?

Figyelt kérdés
Nyár végén kezdtem jobban belemerülni a tudatos bőrápolásba, akkor volt az a pont, amikor már megelégeltem, hogy rettenetesen csúnya, ápolatlan, pattanásos és zsíros az arcbőröm. Szerettem volna egy rutint kialakítani, amivel ezt szépen lassan, ha nem is tudom eltüntetni, de legalább kicsit jobb helyzetbe hozni a bőrömet. Utána néztem különböző rutinoknak, be vált termékeknek, véleményeknek. Eleinte a Revox 2% szalicilsavat kezdtem használni, de nem tett nagy változást, utána váltottam az Ordinary 10%-os niacinamidra, illetve a 30%-os AHA hámlasztójára. Az előbbi szintén nem művelt nagy csodát, az utóbbi kifejezetten rossz volt egy idő után a bőrömnek, csak rosszabb lett tőle. Természetesen még mindig keresem azokat a termékeket, amik az én bőrömnek segítenek. Vegyes bőröm van, T vonalban zsírosodik, csomó miteszer van a homlokomon, és az államon. A fülem mögötti és alatti területen is vannak sajnos pattanások, illetve a hajtövemnél is. Valószínűleg stressz, illetve hormonális probléma lehet a fő kiváltó ok, nem gondolnám, hogy esetleg egyes étel összetevő miatt lehetne, vagy ilyesmi. A hajtövem mentén lévő pattanásokat valószínűleg rossz hajápolási termék okozza, természetesen keresem a megfelelőt. Használok víz bázisú arctisztítót, és egy zselés arctisztítót a dupla tisztítás érdekében. Esetleg valami tippek, nektek mik azok, vagy mi az, ami nagyon bevált? Főleg a pattanásaimon szeretnék ritkítani, aztán ki tapasztalni, hogy jót tesz-e nekem egy adott termék, avagy sem. Mèg viszonylag kezdő vagyok ebben, ne egyetek meg. :D

2023. jan. 8. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a LaRoche-Posay effaclar gél állagú arclemosó jött be nagyon, az orrom tele volt pattanással, de amióta ezt használom, csak ritkán jön ki 1-1.
2023. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tini tonik
2023. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tudok egyet, de nem írom le, mert egyesekben (kb. mindenkiben) undort kelt.
2023. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!