Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagy kinyomott piros pattanasr...

Nagy kinyomott piros pattanasra mit kenjek?

Figyelt kérdés

Szeretném ha elmúlna a pirossag,és a mérete is csökkenne :/

Sajnos muszáj volt hozzá nyúlnom,mert kegyetlenül fájt.

Ami van itthon teafaolaj,vulnera,van baleas pattanás elleni tapaszom,de ez nem igazán vált be.

És van még baleas sos pattanás elleni krém is.

Nem szeretném,hogy a bőröm "gyűrött" legyen ott ahol volt a pattanás :/



2023. jan. 5. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyűrött alatt a hegek megjelenését érted.

Frissen kinyomott pattanásra én benzoil preoxidot tennék. Ha arcon van 5%-os, ha háton 10%-osat tudsz használni.

Ilyenkor ez úgy néz ki, hogy letisztítod az arcod. C-vitaminos szérumot raksz fel (benzoil-peroxidhoz, ugyanis kell az antioxidáns, a szabad-gyökök képződése miatt). Utána valami extra-hidratálò (pl. Cicaplast Eucerin DermoPure Adiuvant Cream), mivel ez a krém szárít. És ha ezt beitta a bőröd mehet rá a benzoil peroxid vastagon. Használhatod egész arcon és spot-treatment-nek is. Attól függ hogy bírod.

Benzoil-peroxidot csak este használj.

Reggeli rutinban hegek ellen használj:

-niacinamid

-szalicilsav

- c-vitamin szérumokat

És a legfontosabb a fényvédő! Az UV-okozza ugyanis a sötét barnás/pirosas acne-foltoknak a megjelenését.

2023. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Ezeket hol tudom beszerezni?

Egyébként amióta kinyomtam nem piszkaltam,mégis nagyon durván piros,már inkább szinte lila :/

Ez hagy maga után jó pár hétre foltot... :/

2023. jan. 5. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem aloe verás krém/gél szokott segíteni. Dm-ben van 99%-os gél, be szoktam tenni a hűtőbe, hogy jó hideg legyen mikor felkenem. Ez leégésre is szuper, szóval nyáron sem árt ha van otthon ilyen vagy hasonló.

De persze az 1-es válasz a legjobb, de nekem pl nincs türelmem és pénzem ilyenekre :D

2023. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Én pattanásokra Ilcsi ichtiolos korrektort, vagy pakolást, vagy kénes pakolást szoktam tenni.Csak 1-1 pöttyet, csak a pattanásra.Másnapra nagyon szépen lehúzza a gyulladást.
2023. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy látod, 1000 féle krém létezik. Azonban az általam ajánlott termékek hiteles hatóanyagok, amelyek bizonyítottan hatásosak akné esetében. Nem mindenféle növényi extraktumok kencék, amelyeket boldog-boldogtalan kozmetikai termék (bér)gyártó - kínából berendelt tinglm-tangli webshop árul.

A benzoil-peroxidos krémet gyógyszertárakban találod meg Akneroxid néven, 2-3000 Ft egy nagy tubus, ami sokáig elég.

A tisztításhoz és hidratáládhoz én szintén bevállt, nagynevű dermokozmetikai márkákat ajánlok, mint az Eucerin és La Roche Posay. Esetleg még Bioderma.

Ha zsíros, aknéra hajlamos a bőröd, akkor az Eucerin Dermo Pure termékcsaládjának nagyon jó termékei vannak.


Egy alap-rutin így néz ki:

1. Lemosó - a gél állag a legjobb zsíros bőrre

2. Toner (opciónális, ez a bőr pH-nak vissza-savasításában segít, így javítva a bőrbarrier egységét.)

3. Szérum, pl. az Eucerin Tripple Effect Szérumja jó az akne foltok ellen!

4. Hidratáló

5. Fényvédő


Este a fényvédőt ki lehet hagyni.

2023. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

#5 Nekem pl. szart sem ért az akneroxid, sokkal rondább lett tőle a bőröm.

La Roche Posay összes termékére allergiás vagyok, csak kárt okozott nekem.

Eucerin, Bioderma szintén szart nem ér nekem.

Na, ennyit erről.


Ezerszer inkább egy KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ, natúr kozmetikum, mint egy ocsmány összetevő listás, semmitérő, mesterséges szar.


Kb. ennyi értelme van annak, mikor valaki előadja, hogy csak és kizárólag nála van a bölcsek köve.

2023. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A teafaolaj teljesen leszaritotta😁

Pedig elég nagy volt.

Egy pici folt meg van,de az már holnapra elmulik

2023. jan. 6. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!