Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet kezdeni azzal, ha...

Mit lehet kezdeni azzal, ha érzékeny bőröm van?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de valamikor ugy rám jön hogy viszket a bőröm. A lábam, az arcom is. Az arcomon nem mindenütt, de vannak kiütések is. Lehet mióta egy sima mindenmentes hidratálókrémmel kenem, azota mintha nem viszketne annyira, de a kiütések még ott vannak, bár csak még 2 napja hidratálom a bőröm.

A fejbőröm is viszket, akármit is csinálok, ha frissen mosott, akkor is.


2022. dec. 29. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Rossz a samponod es a tusfürdőd. Ha érzékeny bőröd van használj natur sampont és tusfurdőt. Úgy értem tényleg olyat ami mentes, nem amit úgy reklámoznak hogy van benne egy gyogynoveny és az milyen jó lesz neked. Nem baj ha van benne de nem önmagában nem ettől lesz jó

Vannak olcsobbak

[link]

És vannak drágábbak mint pl a Laroche termekek a gyogysuertárból. Utóbbi nem natur de érzékeny borűeknek van.

Arcra elég macerás. Szeretem a natúr termékeket de mivel olajok vannak bennük ezért az arcomon pattanást okoznak. A tusfürdő viszont imádom mert nincs tele felesleges tisztitoszerekkel amik suétszárítnák a bőrömet és az olaj is jó hogy ne száradjon ki. Sampon ugyanez.

Nézegesd meg az összetevőket, ajánlom a Krémmánia oldalt, és tapasztald ki higy mi válik be neked.

2022. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Oltasod van?
2022. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer sem kaptam oltást.
2022. dec. 29. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy szaraz a borod. Huzodik? Nekem pont hogy telen viszket mindenem mert kiszarad a borom.


Rossz sampont hasznalsz, illetve lehet a fejborod is ki van szaradva.


Ha ugy erzed hogy inkabb szaraz a borod akkor nehezebb hidratalokrem mehet az arcra, testre is hidratalo testapolo, a sampont meg lekell valtani olyanra ami kevesbe szarit.


Ha tenyleg erzekeny akkor minden mentes, natur termekeket hasznalj. Ajanlom a csigageles szerumot, nekem ugy lehuzza a pirossagot, nyoma nem marad es eleg 1-2 csepp az arcom mindket oldalara. Ezenkivul meg a panthenolos nyugtato termekek is jok lehetnek.

2022. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne fürdjél 2 napig. Komoly
2022. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most a The Ordinary hidratálókrémét használom, remélem beválik. Köszönöm a válaszokat.
2022. dec. 29. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

mindenből hidratálót vegyél. (hidratáló sampon, balzsam, testápoló, stb..)

Általában rá is írják ezekre a dolgokra, hogy érzékeny bőrre.

2022. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Érzékeny bőrre nem igazán jó pl a parfüm, de ki kell tapasztalni. Bár sose értettem miért raknak az arckrémekbe. Ebből is van mesterséges és természetes illat (illóolajok). Ne dőlj be a reklámokat se. Dove, Nivea stb kukába való. Olyan sok bőrirritáló szer van benne hogy nem való érzékeny bőrűeknek. Többnyire olcsóbb előállítás miatt rakják bele ezeket a szereket.

Sőt normális borűeknek se való mert az a sok vegyszer beszivodik a bőrödön keresztül, némelyik hormont is befolyásolja (pláne a naptej, a legtöbb naptej ilyen) Hogy miért van bennük mégis? Mert minimális engedélyezve van ami még nem káros. Viszont ha napi 3 ilyen terméket használsz rendszeresen akkor már az lesz.

Ha jót és olcsóbbat akarsz akkor ajánlom a Sanex Zero% turfürdőket, Alverde a DM-ből, Alterra a Rossmann-ból, egyes Cosmia termékek az Auchan-ból...

És ezek csak az olcsóbbak, vannak drágábbak is mint pl a LaRoche (ebben van phantenol), a legolcsóbb szerintem a Laroche Cicaplast B5 krém. Kicsit testes de nagyon jó sebgyogyitásra vagy ha nem is minden nap de néha éjszakára kiszáradt arcra mert cink van benne. Továbbá Eucerin termékek, vagy a (szerintem túlárazott) Cerave.

2022. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!