Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ilyen az arcom? Rozaceás...

Miért ilyen az arcom? Rozaceás lennék? Másnak beváltak a Revox terméket?

Figyelt kérdés

[link]


Valami ehhez hasonló dolgok jöttek ki az arcomon. Eddig majdnem hogy hibátlan volt az arcom. Szerintem kissé rozaceás is vagyok, mert melegre, hidegre bevörösödik, és nehezen múlik is utána. Használtam már revox szalicilsavas hámlasztót is, de nem vált be, utána jöttek ki még jobban ilyen dolgok az arcomon miután használtam. De már a jól bevált termékektől (pl G&G retinal), se annyira nagyon javul a bőröm.

Most a G&G hialuronsavas szérumot, és The ordinary hidratálókrémet használok, de még így sem javult. A Rexoxnak egyedül a koffeines szemszéruma vált be, az semmit nem okozott a szemkörnyékemen.


2022. dec. 23. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Oké, hogy kívülről mindennel ápolod, de mi a helyzet belülről? Hisz tudod, az vagy, amit megeszel. Megvan a napi minimum 2 liter folyadékbeviteled?

És mi van, ha az egyik kenceficére lettél allergiás?


És egyéb mi lenne, ha semmi kemikáliát nem kennél az arcodra és hagynád pihentetni?

2022. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az is lehet, hogy nem iszok elég folyadékot, de próbálok arra is odafigyelni. Ha nem kentem be magam, csak még nagyobb pattanások jöttek ki rajtam, mintha amúgy nem használnék semmit. A G&G vagy a cosrx szalicilsavas termékeiktől sose tapasztaltam ezeket a kis pöttyöket. Kidobtam, remélem helyrejön az arcom. Az orca részemen is valamikor érzem, hogy kicsit viszket, néha szárazabbnak is érzem a bőröm, a homlokom zsíros, de ott is érzem hogy picit néha viszket. Egyedül az orromon és az államon nem érzem soha hogy viszketne, pedig az orrom még picit piros is.
2022. dec. 23. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Figyelem a kérdést. Nekem ált. iskola másodikos korom óta ilyen, sőt ennél milliószor rosszabb volt. Az utóbbi években csillapodott oda, hogy már nem nő a második fejemen a harmadik, csak ilyen csúnyácska dolgok jönnek elő.


Az SZTK-s bőrdokinál kemény 2 perc alatt, amit bent töltöttem, miután ránézett az arcomra azt mondta: ne egyek tésztát, kenyeret, lisztes dolgokat, kerüljem a cukrot, csokit, sót, krumplit, rizst, fűszereket, zöldségekből is kerüljek bizonyosakat... tehát legyek fényevő, azt is mértékkel. És erre vártam 2 hónapot. Megjegyzem, amennyire lehet, betartottam, de fényen kívül enni kell, de ezek sem hoztak eredményt.


Voltam fizetős bőrdokinál is. Írt fel krémet, azt használtam úgy, ahogy mondta. Azon kívül semmi mást nem rakhattam az arcomra, de úgy sem lett jobb, hogy betartottam az utasításokat.


Teszem hozzá, élete zömében vízivó voltam és vagyok, ritkán iszom mást, akkor is gyümölcslevet, alkoholt évek óta nem ittam, akkor is csak egy kupicányi karamellás krémlikőrt. Étkezés változtatás nem működött.


Amikor új dolgot próbáltam, mint pl a doki által felírt krém, először úgy tűnt, hatott, de a hatás kemény 1-2 napig volt, utána visszatértek a megszokott hétköznapok. Arcmaszkot szereti a bőröm, utána látszik, hogy szebb, de hosszútávú megoldásra alkalmatlan. Egy hónapig diétás étrendet követtem, emellett akkor mozogtam is abban az időben, többet ittam a szokottnál (ami másfél-2 liter), és így sem volt semmi változás. Dm-ből vettem vagy rendeltem krémet (pl Avon), kentem néhány napig, és szebb lett a bőröm, de aztán megint olyan lett. Pedig soha nem használtam sminket, teszem hozzá. Jártam kozmetikusnál, kinyomkodott, masszírozta az arcomat, kent rá ezt-azt. Négy kozmetikusnál jártam, utána csak rosszabb lett, több napig vörösebb volt az egésztől az arcom. Használtam krémeket, szérumokat, gyógyszertárban kent krémeket, különféle maszkokat, naponta tisztítom a bőrömet, reggel vagy este egyszerű vízzel arcmosás után. Szinte mindennek van először hatása, de aztán el is tűnik. Kozmetikusok tanácsát is próbáltam már a fekete szappannal, az ideiglenesen sem ért semmit.


21/l

2022. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rozáceára antibiotikum kell. Sajnos ez itt Mo-n csak mostanában kezd terjedni, külföldön már régebb óta ez a javasolt kezelés. Keress olyan bőrgyógyászt aki felírja.

Nálam és a tesómnál is bevált. Neki nem voltak ennyire ronda tünetei, az enyémek viszont sokkal rosszabbak voltak, szerintem több mint egy évig. Szedtem antibiotikumot, és azóta se jött vissza, pedig szerintem vagy 10 év eltelt már.

2022. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem olvastam senkitől, hogy antibiotikum... Háziorvos is kiírhatna valamit? Ingyenes bőrgyógyászhoz 2 hónap várakozási idő + "jobban tudja", lehet nem ír fel, és flegma is, fizetős bőrdokira nincs pénzem, de már nagyon elegem van az egészből, szóval jó lenne, hátha elmulasztja az antibiotikum...
2022. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Pattanások kialakulása lehet lelki eredetű. Tessék, nézzetek utána:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Lehet ezekkel előrébb juttok.

2022. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az egész arcom ilyen, sőt vannak olyan helyek, ahol egész gyönyörű az arcom, mert egy-egy helyen meg nincs semmi. Most szedek antibiotikumot, bár nem az arcom, hanem a fogam miatt.
2022. dec. 23. 21:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Bár mintha amióta szedem az antibiotikumot, kevésbé lesz piros az arcom.
2022. dec. 23. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, hadd kérdezzem meg, fogadra az antibiotikumot háziorvos írta ki, vagy fogorvos?
2022. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fogorvos.
2022. dec. 23. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!