Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kamaszkori pattanások mikor...

A kamaszkori pattanások mikor múlnak el?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem biztos, hogy pusztán a korral eltűnnek.
2022. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindig múlnak el.

En talán 10 éves korom körül voltam nagyon ragyas, aztán most 30 évesen is azért akad. Ha nem is gyakran, de évente 2x hosszú hetekig tud csúnya lenni a bőröm, aztán hónapokig semmi.

2022. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlnak el. Havi ciklus, idegesség, és bizonyos ételek bármilyen korban előhozzák őket.
2022. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A rendszeres nemi élet megkezdése általában elmúlasztja.

A kézihajtány nem számít annak.

2022. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tűnt el sajna, ha zsírós marad továbbra is az arcod akkor nagyon életmód függő, hogy lesz-e a pattanásod.(nem mindegy az sem hogy mit eszel, de stresszesebb időszakban is több lehet a pattanás)

Amit nem szabad abszolút, szárítani mert az ellenkezőjét váltja ki.

Hidratálni kell és ápolni.

2022. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Attól függ, mi okozta őket. Hormonális pattanások kijöhetnek felnőttkorban is pl. stressz vagy menstruáció hatására, de vannak ételektől vagy egyéb dolgoktól keletkezők is, amik nem nézik, hány éves vagy.
2022. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szoláriumtól tűntek el örökre.
2022. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorom óta pattanásos voltam úgy 21 éves koromig, akkor kezdtem el fogamzásgátlót szedni kifejezetten emiatt, ami tényleg nagyon szépen rendbe tett, egy darab nem volt az arcomon. Miután nem lehet örökké gyógyszerezni magunkat, kb. 3 év után hagytam abba. Nyilván valamennyire visszajöttek a pattanások, de megfigyeltem, hogy mire jönnek elő a legjobban. Nekem ez az olajos magvak, zsíros ételek (dió, mogyoró, csipsz), úgyhogy ezt próbálom kerülni. Ami viszont jó az arcomnak, az a napfény. Ezen kívül használok kifejezetten pattanásos bőrre való alapozó arckrémet (La Roche-Posay Effaclar Duo), és ennek a mindennapos használata középtávon eltünteti az arcomról. Számos kencét kipróbáltam már, egyedül ez volt hatásos.
2022. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!