Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért oválisak és nagyok a...

Miért oválisak és nagyok a lyukasztott lyukak az idősek testén, pl. fülbevalólyuk vagy piercing helye?

Figyelt kérdés
A kortól megnyúlt bőr miatt vagy az ékszerek súlya miatt, amelyek korábban lehúzták, netán is-is?

2022. okt. 25. 12:53
A kérdező szavazást indított:
a kortól megnyúlt bőr miatt
az ékszerek súlya miatt, amelyek korábban lehúzták
is-is
23 szavazat
 1/5 DeMoR ***** válasza:
83%
Is-is. Nyilván idősebb korban jobban tud nyúlni a bőr, annak egészségi állapota miatt, de amúgy egy fiatalnak is, akinek "kellő méretű" fültágítója van, eleve meg van annyira nyúlva, kvázi túlnyúlva, hogy már nem kerek, hanem ovális, ha kiveszi a tágeszt. (pl.: 20 mm-es fültágesz) Illetve ott van az is, hogy egy kellő méretű fültágesz eleve van súlya, ami huzza le.. Vannak olyan testékszerek, amik direkt erre mennek rá, hogy minél jobban lehúzza horgony szerűen... Szóval jah, ez ilyen, a sok idő + kis súly is tud hatással lenni az embire :D
2022. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az lyukasztott lyuk a lyukasztáskor V alakú, amit a belerakott ékszer O alakúra "nyújt". Az ékszer súlya, legyen az akármennyire is apró, de a lyuk aljára nehézkedik, amitől a lyuk lefelé kezd el nyúlni. Amíg a lyukra ható tömeg kicsi, illetve a bőrben elegendő kollagén és víz van, addig a lyuk kör alakúnak látszik. Az idősödéssel a kollagén és víz tartalma a bőrnek csökken, nem lesz annyira feszes, emiatt elkezd csepp alakúvá nyúlni a lyuk.

Bizonyos idős néniknél megfigyelhető, hogy ha életében mindig nehezebb, súlyosabb fülbevalókat hordott, akkor ez a füllyuk 4-5mm-re is simán ki tud tágulni-nyúlni. Akik inkább pici, könnyű pontfülbevalókat viseltek, azoknál ez már nem annyira látványos.

A piercingeknél az orrpiercingre nem jellemző ez, mivel egyrészt jóval könnyebb, másrészt az orrnál a belső szöveti és nyálkahártyarétegi rész megfogja a tömeget. Szemöldök, ajak és főleg a köldök piercingeknél viszont nagyobb a tömeg, pláne a régebbi sok gramm súlyú lógós köldökékszereknek, emiatt nagyobb is a megnyúlás. Mellbimbó, vagy intim tájéki/intim piercingeknél maga az egész szövet és környék megereszkedik, a lyuk kevésbé tágul.

Sokan ezért döntenek az időskori új füllyuk mellett. A régit vagy összevarrják, vagy úgy hagyják, és mellé, vagy fölé szúrnak egy újabbat. - híresebbeknél és vagyonosoknál divat még a plasztikai feltöltés, felvarrás, de az egy kisebb vagyon.

2022. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ejha, de érdekeseket írtok, köszönöm, ma is tanultam valamit! :) Természetesen ment is mindannyitoknak a hasznosságjelző gomb! :)
2022. okt. 25. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az öreg bőr kevésbé rugalmas.

Másrészt ezek a felkapott, éppencsak pontnyi fülbevalók még viszonylag frissek. Nem tudom láttál-e régi fülbevalót, de elég nagyok s nehezek egy mai sima beleakasztóshoz képest (ha eltekintünk a nagy karikafülbevalóktól).

2022. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én óriási mértékben fülbevalórajngó voltam egészen mostanáig, és amióta megláttam, hogy az egyik fülemben elkezdett nyúlni a luk, úgy megijedtem, hogy elhatároztam, hogy az összes lógos vagy nem is lógos, de nehezebb fülbevalómat elajándékozom, de olyan baromi nehéz ezt megtennem, mert annyira szeretem a fülbevalóimat és szeretek újakat is venni, azt viszont már sikerült, amikor a kedvenc boltomban jártam, hogy csak ne lógosakat vegyek, de valószínűleg így is lehet lehúzós...


Mondjuk sosem hordtam igazán nehezeket, de ez annyira rémisztő, hogy elkezdett oválisnak látszani a luk, hogy ez a kép egy életre belém égett és nem is merek több olyat hordani, amelyben látszana a luk oválissága, ezért inkább csak pötty fülbevalókat, de azok is lehetnek ám súlyosak, ugye...

2022. nov. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!