Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Felnőtt pattanásos,száraz...

Felnőtt pattanásos,száraz bőrre milyen termèket ajánlotok?

Figyelt kérdés
2022. okt. 18. 20:10
 1/3 anonim válasza:
50%

Felnőtt korban már nem normális a pattanásos bőr! Kezeltessek bőrgyógyásszal, felírnak megfelelő gyógyszert.

Én cerave hidratálót használok és arra rá neogranormont

2022. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cerave hidratálói tényleg jók, de DM-ben vagy Rossmannban is lehet kapni, a Mixa is gyárt szárazz bőrre valót, én most ezt használom:

Mixa Arckrém, intenzív hidratáló, anti-imperfection, 50 ml


Mielőtt bármit is elkezdesz szedni, próbálj meg otthon egy rutint kialakítani. Leírom az enyémet, nekem száraz, pattanásos bőröm van. (21/L)

Reggel: arclemosás Balea géles tisztítóval

hidratáló (elhagyható, ha túl sűrű a naptejed)

legalább 30-as fényvédő

Este: dupla arclemosás, nekem ez a Clinique Take the day off termékből áll és utána a reggel is használt Balea termék

Aztán a további kérdések függvényében hazsnálok bármit.

Van gyulladt pattanásom? Azelainsav/Benzoil Peroxid(BP nagyon szárít)

Vannak hegeim? Azelainsav, Tejsav (AHA sav egyik formája, érzékeny bőrre való, heti 2x)


Illetve bevezetném neked a retinolt. Itt volt egy válaszom, bemásolom: https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


Én a Geek&Gorgeous retinal 0,05 termékével kezdtem (0,05 retinal 0,5-ös retinolnak felel meg), ami DM-ben kapható. Először elég heti 2x, majd utána 3x és így tovább, minden héten adj hozzá 1 alkalmat. Ha elfogy a temrék, vehetsz egyel erősebbet. Este használd arclemosás után, száradjon meg a bőröd rendesen. Másnap reggel legalább 30-as fényvédőt/naptejet kenj. Általában 3-6 hónapot szoktak mondani, hogy látható a változás. Aknés bőrnél, mint amilyen az enyém is, elég volt 3 hónap, temrészetesen megfelelő naptejhasználat mellett, hogy a hegeim ELKEZDJENEK halványodni. Tehát időbe kerül.



Ha ezekkel sem múlnak el a pattanások, akkor vizsgáltasd ki egy bőrgyógyásszal.

2022. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi

Már rendeltem is 😊

2022. okt. 22. 15:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!