Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A köröm töve valójában hol van?

A köröm töve valójában hol van?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, az a köröm töve, ahol a kutikula van. Viszont láttam nem egyszer, hogy ezt írják: körmöt tövig vágni nem ajánlott. Itt a fenti fehér részre gondolnak.

Valójában melyik a köröm töve (anatómiailag)?



2022. szept. 23. 09:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem, ez is inkább egy kifejezés akkor, mint a tövig rágni, mert azt sem szó szerint értik.

De itt a kérdésben olyan, mintha tényleg máshova tennék a tövét, azért volt furcsa.

2022. szept. 23. 17:25
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem az lenne inkább helyes, hogy húsig rágni (vagy vágni)?
2022. okt. 1. 20:39
 13/14 A kérdező kommentje:
Az ábrán szereplő hyponycium (körömbőr) az, amit húsnak szoktak hívni?
2022. okt. 2. 13:48
 14/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy még kérdezek


Mit jelent pontosan a hús alatt beszakadt köröm?


Azt, hogy a köröm teteje be van szakadva, iletve onnan indul a szakadás, és a szakadás a körömágy teteje alatt ér véget?



És a húsig beszakadt köröm mit jelent? Olyan nagy a sérülés, hogy a körömágy rózsaszíne is látszik, de nem feltétlenül a köröm tetejéről indul a szakadás, hanem lehet a köröm közepén is?



[link]


[link]


[link]



Ez a három melyik-melyik eset?

2022. okt. 5. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!