Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam legkülső rétege...

A hajam legkülső rétege elszáradt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hiába vágja a fodrász a végét és mondja, hogy növesszem le, egyre jobban szárad a tövéig a hajam legkülső rétege és a színe is kikopott.

Valakinek valami tippje vagy bevált hajápoló szere van esetleg?

Használok itthon hajtrimmelő gépet, az segít rajta puha is lesz, de aztán megint kezdődik előröl az egész.



2022. aug. 17. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Festett a hajad, vagy nem? Nekem festett és ezt a terméket használom:

[link]


Mikor nem volt festve, akkor egy szimpla Herbal Essence sampon teljesen simává tette:

[link]

2022. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Dobj félre minden vackot, hajat kezelő eszközt.


Ha csak a külső réteg, akkor akérdésem az:

Mennyit vagy napon?


Van akinek ez fakítja roncsolja.


Alapon amikre érdemes odafigyelni:

- megfelelő fésülés (alulról apránként felfele - ugyanis ha a közepébe csapsz vagy fejtetőtől ráncigálod nyúlik a haj szerkezete, roncsolódik)


-étrend

-folyadékbevitel

-vitaminbevitel (ha mesterségesen, akkor a folyékony formában pl ampulla, lágy kapszula, hatékonyabban szívódik fel, ehhez kell az előző két felsorolt tényező is)

-ne vasald, festegesd


No és idő, türelem.


Nem egyik napról a másikra lett ilyen a hajad, így a regenerálódásnak is kell idő.


Ne kenceficézd, főleg nem mesterséges cuccokkal. Legtöbb marketingre épül csak.


Áztass ki diófaleveleket vízben amíg erős színe nem lesz, majd áztasd be a hajad, fejbőrödbe maszírozd bele, hagyd rajta.

Ismételd, amikor csak van rá alkalmad.


+ igyekezz kerülni hajgumit, szereti törni a hajat.


Jelenleg fejtetőtől 120 cm a hajam, nem beszélek sületlenségeket.


A jó génekkel rendelkező személy is simán le tudja amortizálni nem megfelelő kezeléssel a haját.

2022. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ megpróbálom, ha lesz diófalevelem.

Sose vasaltam, nem szárítom, felkötni se tudom mivel csak állig ér, napon se vagyok valami sokat. Vitamint szedek C-D-A Hyarulont és B vitamin komplexet is. De mégis ilyen úgyhogy valami csak rossz.

Fenékig érő hajamból lettem kopasz hormon problémák miatt azóta megnőtt szépen, de megint kezdődik az egész, de csak a legkülső rétegen hiába szedem a gyógyszert is.

2022. aug. 17. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!