Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Édesanyám haja erősen elkezdet...

Édesanyám haja erősen elkezdett hullani a kemoterápiától. Hogyan tudok segíteni neki ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Már említettem neki, de nem vigasztalja. Pszichológushoz nem fordul mert nem bízik bennük.
2022. aug. 16. 09:57
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem értek hozzá, de ha én ilyen helyzetbe kerülnék, akkor próbálnám azt erősíteni benne, hogy ez a gyógyulás irányába az első lépés, megújulás, és itt az idő, hogy kipróbáljon pár frizurát. Nem sajnálnám a pénzt, hogy elmenjek vele oda, ahol parókát, ill. kendőket, hajpótlást, meg ilyesmiket lehet kapni, és csinosítgatnám, hogy nőnek érezhesse magát.
2022. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit említettél neki?
2022. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint a parókát említettem neki, de nem vígasztalja.
2022. aug. 16. 10:02
 4/10 anonim válasza:
2%
Kamu. A kemoterápia előtt levágják a beteg haját, pont azért ne "kezdjen erősen hullani" .
2022. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez nem igaz. Minden beteg maga dönthet róla. Sok betegnek meg nem is hullik ki teljesen, ez az alkalmazott kemoterápiás kezeléstől is függ, nem mind egyforma.
2022. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, kamu. Jobb dolgom sincs hogy gyakorikérdéseken szórakozzak mikor lehet hogy elveszítem az édesanyámat. Elmész te a...
2022. aug. 16. 10:19
 7/10 anonim válasza:
0%
5, De igen, igaz. Nincs ilyen, kamu a kérdés.
2022. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudod megmenteni a haját és segíteni se tudsz rajta. Ez az ő harca.

Paróka vagy kendő, amivel tudja takarni a fejét(utóbbi fontos is lenne a magas uv sugárzás miatt).


Kemo alatt nem szedhet semmit amit nem hagy jóvá az orvosa(pl vitaminok, antioxidánsok), mert hatastalanithatja a kezelést.


Idővel abbamarad a hullás és ki fog nőni a saját haja.


Nekem volt durva hajhullásom(valószínűleg telogen effluvium típusú), a hajam fele-2/3-a odalett 2-3 hónap alatt 😬 és 2-3 év kellett mire visszatért a hajam a régi kerékvágásba.

2022. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép természetes hajból készült parókákat tudtok rendelni, bár nem olcsó. Vagy szép kendőkkel szép fülbevalókkal tudja addig elviselhetőbbé tenni míg újra visszanő a haja. Mielőbbi felépülést kívánok neki, most csak ez a legfontosabb.
2022. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harebell ***** válasza:
58%

Természetes, hogy megviseli és bántja a dolog, szerintem is azt próbáld erősíteni benne, hogy tekintse ezt a gyógyulás felé vezető út részének. Segíts neki parókát, kendőt választani, vigasztald, mást nem nagyon tudsz tenni.


Aki a kamuval jön: van, akinek egyáltalán nem hullik a haja a kemótól, sokféle lefolyása van annak is. Akinél lehet számítani rá, annak se feltétlenül vágják le a haját előre, de sok esetben nem lehet előre tudni, lesz-e hajvesztés és milyen mértékű.

2022. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!