Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinálhatnék a bőrömmel?

Mit csinálhatnék a bőrömmel?

Figyelt kérdés

Tudom, ki kéne alakítani egy arcápolási rutint, de nem tudom hogy mi kéne nekem, milyen termékeket kéne használjak. A bőrőm pattanásos szokott lenni, leginkább az államon vagy az arccsontomnál (ahova bronzosítót teszünk) és halántéknál, néha a homlokomon (szemöldököknél) vagy bajusz környékén. És ezek olyan nagy pattanások amiket ki kell nyomni (van hogy többször napokig mert nem jön ki rendesen), mert pirosak / fehérek, de az a baj hogy utána meg sebes / heges lesz ott, és nehezen gyógyul. Orcámon, szemek alatt, orromon nem szokott lenni, még miteszer sem. Nem fénylik a bőrőm. Inkább száraznak mondanám (ez leginkább a homlokomon szokott látszódni), bár nem értek hozzá. Sportolni szoktam, nem eszek egészségtelenül (azért néha megesik), kb 1 liter vizet megiszok naponta, cigizni nem cigizek, viszont alkoholt szoktam fogyasztani kb 1-2 hetente ha úgy van. Alapjáraton jó, sportos alakom van, és máshol nincs is semmilyen bőrproblémám, csak az arcomon, pedig az is szép lenne ha nem lennék mindig pattanásos. (Próbáltam napoztatni is, de az sem segített.) Nem értem másoknak meg olyan tökéletes a bőre, úgy hogy nem csinál vele semmit.

Szerintetek mit kéne velük csinálnom? Ne nyomjam ki őket? Vagy igen? És legfőképp miket használjak az arcomra, és a pattanásaimra hogy elmúljanak? Milyen termékeket? (Most ezeket használom rá: Helia Classic hidratálókrém normál bőrre (reggel és este), Essence Hello Good Stuff primer serum hidratáló Blueberry & Squalane (sminkeléskor). Max annyi változást látok hogy nem olyan száraz az arcom, de semmi egyebet, pattanások ugyanúgy vannak.)

Bár lehet, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha elmennék kozmetikushoz, és ő megtisztítaná az arcom és tudna segíteni hogy mit csináljak.

20/l



2022. júl. 25. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Hormonokkal jár, sajnos adottság. A legjobb amit tehetsz hogy elmész egy kozmetikushoz és tőle mindent megkérdezel, megnézi szemelyesen a bőrödet és ajánlj rutint
2022. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon figyelj hogy neked jó -e az a kozmetikus akit ajánlanak. És ha nem nyugodt szívvel keressél másikat. Nagyon fontos!

Mert nekem pl. hiába volt egy sztár kozmi széjjelnyomkodta a bőröm és utána 1 hétig még az a mitesszer is begyulladt ami amúgy csöndben kuksolt volna a bőrömön. Ezért egy szenvedés volt oda járni szétizélte az önbizalmamat is.

Aztán pakolások híve volt, volt hogy napi 3 pakolást is rám erőltetett.

De viszont a bőrradír amit ajánlott konkrétan fájt utána a bőröm.


Ja még valami olvass utána hogy táplálékkiegészítőkben mit lehet szedni patis bőrre mert nálam pl. semmi nem volt és tudom, hogy kellett volna nagyon.

Csak azt mondták hogy ne egyek csokoládét mert az rossz a bőrre, aztán kiderült hogy nem is azóta.

2022. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Látatlanban sajnos nem lehet megmondani, hogy mit kéne csinálnod, hogy jobb legyen, max tippeket lehet adni, de nem mindenkinek működik ugyanaz.

Mivel csak hidratálót használsz, persze, hogy semmit nem segít a pattanásokon, nincs benne semmi, ami arra való.

Keress egy jó lemosót, ha még nincs, krémből inkább olyan legyen, ami száraz bőrre való, hogy eléggé hidratáljon és ne maradjon száraz a bőröd. De ha ezt szereted, akkor maradhat, csak egészítsd ki valami hidratáló szérummal. Pattanásokra több dolog is jó lehet. Sokaknak bejön a niacinamid, nekem ez semmit nem használt, de a kémiai hámlasztó már igen, kitartó használat mellett. Emellett viszont különösen fontos minden reggel fényvédőt használni, anélkül ne vágj bele.

Ami nem bőrápolás, de sokat segített az arcom állapotán az az, hogy elhagytam a tejtermékek fogyasztását. Nem ritka, hogy valakinek pattanásokat okoz, szóval ez is megérhet egy próbát.

2022. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

A pattanások bizony nem kívülről jönnek, hanem belülről, így a kiváltó okot kéne minimalizálni elsődlegesen.


Nyilván a legjobb lenne egy teljes intolerancia és allergia vizsgálat. Ezen kiderülne, hogy mit nem szabadna enned.

Amit biztosan érdemes minimumra venni: zsírok, feldolgozott szénhidrátok (fehér lisztes termékek, cukrok), fűszeres ételek.


És nyomasd a kollagént, az a bőr fő alkotoeleme. Nameg a mozgás sem árt, és a szaunázás sem rossz.

2022. júl. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha minimumra veszed a zsírt pontosabban zsiradék bevitelt, az komoly egészségügyi veszélyekkel jár... nagyon sok vitamin ásványi anyag csak kellő zsiradék jelenlétében szívódik fel!!!

Jó zsiradékok fogyasztása kifejezetten ajánlott. Mert így a test elkezdi feldolgozni a zsírokat amit beviszel és a tested zsírjait is feldolgozza.


Még egy:

A láthatatlan penészgomba ételeden, otthonodban is teljesen felboríthatja a hormon háztartást és ezzel előidézhet aknékat.

Olvass utána hogyan tudsz védekezni ellenük!

A legtöbb ételallergiát intoleranciát ez okozza, csak a többi kajának hiszik...

2022. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Isotretinoin (roaccutan). Ez a leghatékonyabb megoldás, annyi van hogy gyakori vérvétel kell és nem lehet terhesnek lenni a kúra alatt ezért csak orvos írhatja föl!
2022. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!