Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinaljak ha tele van...

Mit csinaljak ha tele van arcom anyajegyekkel?

Figyelt kérdés

Nincs veluk egeszsegugyi baj de esztetikailag nagyon zavarnak.

16 db anyajegy van az arcomon es a testemen nincsenek nagyon.

Es 16 vagyok szoval meg siman lehetnek ujak is. nagyon zavar.

mit tegyek? laposak, de nem merek leszedetni mert a heg meg nagyobb lesz



2022. júl. 12. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább fogadd el?


Az anyajegyek, főleg ha lapossak, nem feltétlenül zavaróak. Az esztétika pedig szubjektív.


Nekem is van olyan fizikaitulajdonságom, amit sokáig gyűlöltem. Sok évbe telt, de elfogadtam, sőt, ma már büszke vagyok rá. A körülöttem lévők közül pedig sokan imádják (vagy akár irigylik).


Ez pedig fordítva is igaz. Vannak berek a környezetemben, akiknek bizonyos tulajdonsága számomra tetszik/vonzó. Örülnék ha olyanom lenne, míg, az adott személy utálja...


Szóval ha különösebben nem akadályoz semmiben, nem veszélyesek, akkor hagyd őket. Ne foglalkozz velük, dolgozz rajta, hogy elfogadd őket.


Esetleg, küldj képet (akár magadról akár hasonlóról), hogy lássuk miről van szó, mennyire "vészes". Lehet túlreagálod, mert személyesen érint, holott valójában akár még széppé is tesz.

2022. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 segitseg ***** válasza:
Szerintem adhat neked egy különleges kinézetet és ezt most így jó értelemben, egyrészt az anyajegyek szépek, másrészt te lehetsz az az ember, akit ha egyszer lát valaki, 100%, hogy nem felejti el. Biztos különleges, bár kicsit sajnálom, hogy nem tetszenek.
2022. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem sok mindent tehetsz, elfogadod vagy leszedeted. Amúgy őszintén, nem tudom mekkora anyajegyekről van szó, de szerintem a heg nem lenne olyan vészes, szerintem arcon azért elég szépen betudnak gyógyulni. Mindenesetre ezzel nem azt akarom mondani, hogy menj és szedesd le mindegyiket, csak szerintem nem lenne annyira vészes a heg utána.


Amúgy egyrészt megértem, habár az én helyzetem más volt. Nekem az arcomon 12-13 darab ilyen lógó pici szemölcs volt, viszont csak egy picit kapcsolódtak a bőrömhöz. Le lettek égetve. Pár hétig látszott a helyük, illetve az orvos is mondta, hogy minimálisan lehet, hogy meg fog látszódni a helyük, de amúgy tök szépen begyógyultak, egyáltalán nem látszik a helyük. Persze az én helyzetem más, mivel ugye az anyajegyeidet ki kéne vágni, nálam pedig nem kivágásról volt szó. Viszont magát azt megértem, hogy az embert zavarja az ilyesmi. Nekem is, hiába szedettem le a szemölcsöket, folyton jönnek az újabbak. Sajnos ha valaki hajlamos az ilyenre, akkor hajlamos. De amúgy nekem volt két anyajegyem, amit kivágtak, egyik hason és a másik a hátamon. Elég szépen begyógyultak, főleg a hason levő, a háton levő jobban látszik, mert az alapból keményebb felületen volt, de pont ezért mondom, hogy szerintem az arcon se lenne olyan vészes a heg, szerintem ott szépen begyógyulna. Esetleg megteheted azt, hogyha nagyon zavar akkor 1-et kivágatsz, és meglátod, hogy miképp gyógyul be, ha pedig szerinted elfogadható, akkor mehet a többi is. De ezzel tényleg nem azt akarom mondani, hogy most menj és szedesd le, csak ha nem sikerül megbarátkoznod velük, akkor szerintem végső soron még is csak megpróbálhatod a leszedetést, mert szerintem nem lenne olyan vészes a heg. Amúgy meg szerintem semmi baj az anyajegyekkel, nekem kettő van az arcomon, de a testemen van viszonylag sok, de engem sosem zavartak. Az arcomon levő lógó szemölcsök is csak azért zavartak, mert egyszerűen olyan, mintha valami kosz lógna az arcomon... sőt, volt aki meg is kérdezte, hogy mik azok az arcomon... meg aztán mindig féltem, hogy akár arcmosás közben véletlen megsértem, vagy sminkelés közben véletlen beleakad a körmöm és leszedem, stb. Viszont így maga lapos, szimpla anyajegyekkel szerintem semmi probléma. Tudom, hogy ezt így könnyű mondani olyannak, akinek nincs annyi anyajegye az arcán. Lehet, hogyha az én arcomon lennének, én is így éreznék, mint te. Kitudja. Ez mindig olyan, hogy az adott dolog más embereken nem zavar, de ha rajtad van, akkor nagyon kritikus vagy önmagaddal szemben. Például tegyük fel, nem tetszik az orrod, szerinted csúnya, nem szereted, és nagyon sokat ezen kattogsz. Viszont ha most valakinek látnád, hogy olyan orra van, mint neked, akkor fel se tűnne, hogy "az ő orra nem jó". Az ember mindig magával szemben a legkritikusabb, mindig talál az ember hibát magán, ami szerinte nem jó. Szerintem próbáld meg elfogadni az anyajegyeket. Hidd el, esztétikailag ez csak téged zavar annyira, de úgy alapjáraton véve semmi baj nincs az anyajegyekkel, minden rendben van veled. Ha pedig nem megy az elfogadás, végső soron még akkor is el lehet távolíttatni őket.

2022. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom!
2022. júl. 13. 09:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!