Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudok tenni ilyenkor?

Mit tudok tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, neten nézegettem bőrápolási trükköket, amiket lehet házilag is csinálni, beszerezni, mert heges, pattanásos az arcom és már sok mindent kipróbáltam, de semmi. Volt egy oldal, ahol írták, hogy nagyon pici háztartási sósavat kell felhigítani rengeteg vízzel, hogy eltűnjön a maró hatása és ez leszárít mindent az arcról. Kicsit féltem, de megcsináltam este, tényleg nagyon minimális sósavat higítottam sok vízzel aztán egy kis koronggal áttöröltem az arcomat. Pár másodperc után viszont égetett az egész, de kb 1 perc után elmúlt. Reggel felkeltem és tiszta vörös foltos lett az arcom, a pattanásaim meg fehérek lettek, hiába kentem be nyugtató krémmel, papírtörlővel le kellett szedni, mert még a víz csípi. :/ Ilyenkor mi a teendő? Ötleteket várok, inkabb házi módszereket hogyan tudnám nyugtatni.

2022. jún. 30. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nem sokat ér semmi, mi még kémián is tanultuk, hogy ha sósav kerül a bőrödre, véletlenül sem szabad vízzel is érintkezni, hanem közömbösíteni kell pl szódabikarbónával. Örülhetsz, ha ezután nem lesz még csúnyább a bőröd.
2022. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne kísérletezgess házimódszerekkel legközelebb. Ezzel pedig menj el bőrgyógyászhoz, mielőtt még nagyobb kárt okozol.
2022. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne használj sósavat a bőrre! Ra is van írva, hogy bőrrel nem érintkezhet!
2022. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!