Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy mostok hajat, milyen...

Hogy mostok hajat, milyen gyakran, mit hasznaltok? Van-e valaki aki kiprobalta az ugynevezett "no shampoo / no poo" modszert? Milyen elmenyed volt vele?

Figyelt kérdés
Gyerekkent heti egyszer voltam tanitva hajat mosni amit igazabol mindig tartottam, sose ertettem hogy hogy tudnak emberek ugy elni hogy minden nap hajat mosnak (pl amerikaiak), es nemreg olvastam/neztem videokat olyanokrol akik egyaltalan nem hasznalnak sampont es nagyon erdekesnek talaltam. Nemreg elkezdtem nem hasznalni sampont, de most nem errol szol a kerdesem, ha van ra igeny szivesen leirom de inkabb a ti hajmosasi szokasaitokra lennek kivancsi :)

#sampon #mosakodás #noshampoo
2022. jún. 29. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Kevesebbszer mint heti 1x
Kb Heti 1x
Heti 2-3x
Gyakrabban mint heti 2-3x
Minden nap
Csak a valaszokat akarom latni
35 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb 3-4 naponta mosom, valami normalis minosegu samponnal (rendelni szoktam pl Loreal Professional-t vagy valamit, dragabb de sokkal tovabb eleg, mert nem annyira higitott, mint a boltban kaphatok, kevesebbet kell belole hasznalni).

Koszos helyen dolgozom, a hajam is gyorsabban koszosodik, akkor is ha nem zsiros, de pl oldalt, ahol tobbet nyulkalok hozza, mert elturom, ott hamarabb zsiros is lesz. Illetve nyilvan ilyen melegben is sokkal elviselhetobb egy frissen mosott haj, mert konnyebb a fejemen.

2022. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétnaponta szükséges ha semmi extra nincs, ekkor még ki merek menni úgy, ha csak pár emberrel találkozok, de amint egy fokkal fontosabb dolog lesz aznap akkor előtte is megmosom
2022. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"sose ertettem hogy hogy tudnak emberek ugy elni hogy minden nap hajat mosnak"

Úgy, hogy van, akinek muszáj. Én nem mosom meg minden nap, "csak" kétnaponta, de így is csúnya már a második napra, hiába a száraz sampon és egyéb varázsszerek. Sajnos genetikailag nagyon zsíros bőrt és hajat örököltem, amin egy picit tud segíteni a megfelelő táplálkozás + a célzott kozmetikumok, de sose lesz olyan, mint egy szerencsésebb, normál bőrű és hajú emberé. Ha semmit nem csinálok a hajammal, akkor a mosás utáni nap reggelén már összeáll és szaga van, úgy meg nyilván nem hagyhatom, nem megyek úgy emberek közé.

2022. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Szerencsés vagyok mert az én hajam elég sokáig bírja de ha van lehetoseg azért 4-5 naponta mosom hogy jól érezzem magam. És úgy szoktam csinálni hogy mindig 2 sampont váltok pl hétfőn zsirosodasellenivel pénteken még mondjuk korpasodas ellenivel már elég rég óta csinálom így és ezzel a teknikaval tökéletes lett a hajam nincs semmi problémája ajánlom nektek is
2022. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon gyorsan zsírosodó hajam van. Még tinikoromban volt egy olyan időszak, amikor nagyon beteg voltam, és akkor konkrétan 1,5 hónapig nem mostam hajat... nem indult be az öntisztulás :D. Én heti 2-3x szoktam, de 2, napon, ha nem akarom felkötni a hajam, akkor már kell szárazsampon. Néha van, hogy egymás utáni napokon mosom... pl. edzés után mindig kell, mert nagyon leizzadok, és ha mondjuk edzésnap után van egy olyan nap, amikor vmi elegánsabb helyen meg kell jelenni.


Sampon: mikor hogy... próbálom megtalálni a tökéletes, mert sajnos nemcsak a zsírosodás nálam a probléma, hanem a korpásodás, viszketés, szeborreás dermatitisz is, viszont nekem érzésre fontos a jó habzás. Neutogrena T-Gelt használok jelenleg, az picit nehezebben habzik, mint szeretném, de egyébként más területeken bevált. Nekem kell a tisztasághoz, frissességérzéshez a samponozás... próbáltam pl. a végekre kevesebb sampont tennni, csak leöblíteni a hajtőre tett samponnal, de akkor mindig zsírosak maradtak az alsó tincsek.


Szárazabb hajnál sztem elég ritkábban mosni.

2022. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőnként mosom, hétvégére már eléggé vállalhatatlanul néz ki, de olyankor úgysem megyek sehova, így nem érdekel. Nagyvárosi lakos lévén nálam szóba sem jöhetne a tiszta vizes hajmosás, mindenképpen kell a sampon a mocsok és a szmogszag ellen.
2022. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3, nem arra gondoltam hogy valaki ilyen problemak miatt mossa naponta, hanem aki csak ugy. Amerikaban nagyon elterjedt, az a norma hogy mindenki naponta mossa, de nem csak ott, beszelgettem Francia ismerosokkel es ok is naponta mossak, de nincs fejbor vagy haj problemajuk, csak ezt tanultak.


#5, nekem is hasonlo problemaim voltak evekig, 3-4 nap utan elkezdett viszketni a fejborom es nagy darabokban hullott belolem a halott bor, nagyon rossz volt es nagyon sokfele sampont kiprobaltam es egyedul a Head and Shoulders Sensitive Scalp (ilyen feher doboza van, aloe vera keppel), segitett, de ugy, hogy a legrosszabb allapotbol is vissza tudta hozni a fejboromet a normalisba, de szerencsere mar nincs ilyen problemam, illetve az almaecet is szerencsere ugyanezt megteszi nekem.

2022. jún. 29. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!