Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki hogy és mikor használja a...

Ki hogy és mikor használja a testápolót?

Figyelt kérdés

Arra gondolnék konkrétan hogy fürdés előtt ( fél vagy egy órával és le fürdik utána) vagy fürdés után, napközben stb. Illetve nedves vagy száraz bőrre?


Engem sajnos idegesít mikor bekenem valamelyik testrészem testápolóval hogy utána olyan tapadós furcsa a bőröm főleg ha egy kis nedvesség éri pl ha meg izzadok. Próbáltam már sokféle krémet de mindegyik után kellemetlen számomra.



Fürdés előtt lehet esetleg utánna meg mondjuk egy óra múlva le fürdők? Sajnos muszáj a krém mert nagyon száraz a bőröm? Milyen vitamint érdemes esetleg szedni száraz bőr ellen?



2022. jún. 19. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha száraz a bőr, akkor be kell krémezni.Természetesen minden fürdés után ez adott.De nyilván nap közben is lehet krémezni igény szerint.

Közvetlen fürdés előtt értelmetlen a krémezés, mert úgy is lemosod.Tehát fürdés után rögtön, és nap közben igény szerint van ennek értelme.


A száraz bőr az egy bőrtípus, nincs rá semmilyen vitamin, ami megváltoztatja.A bőséges folyadék fogyasztásra kell figyelni, valamint bőrtípusnak megfelelő kozmetikumokat használni.Lehet kapni kifejezetten száraz bőrre való tisztálkodószereket, testápolót, krémeket stb.Ezekből is nyilván érdemes olyat választani, ami természetesebb összetételű.

2022. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés előtt semmi értelme. Esetleg próbáld ki a zuhanyzás közbeni testápolót, pl a Niveának van ilyenje. De talán az is megoldja a problémát, ha egyszerre kevesebb és könnyebb krémet viszel fel, hogy könnyen be tudjon szívódni.
2022. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fürdés előtt egy órával gondolom használni hogy ami akar az az egy óra alatt be tud szívódni a bőrbe.
2022. jún. 19. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Tökmindegy, mert a kemikáliákkal(tusfürdő) lemosod a zsírt a bőrödről, tehát szárítod.Bekenheted fürdés előtt, de utána is kell majd valószínűleg.
2022. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fürdés előtt felesleges, az nem fogja megoldani a száraz bőr problémáját és csak pazarolnád. Én este szoktam fürdés után. Ha felöltözés előtt vársz 1-2 percet és előtte eldogozod a testápolót, akkor ennyi idő alatt be fog szívódni annyira, hogy már ne tapadjon. Érdemes kicsit kísérletezgetni, nekem se volt mindegyiket kényelmes használni.

Ha nem akarod gyakran kenni magad, érdemes még kipróbálni vagy olajos tusfürdőt vagy zuhanyzás közbeni testápolót, ezek közül is vannak jók, amik tényleg hidratálnak valamennyire.

2022. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem testápolózok minden este, csak hetente 2-3 alkalommal. Télen szoktam majdnem minden nap.


Viszont amikor igen, akkor fürdés után megtörölközöm és bekenem magam. Aztán felhúzom a hosszú pizsim (igen, nyár van, de egy-egy estét kibírok). És lefekszem. Szerintem ez kibírható. Én se szeretek ragadni.

2022. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2-3 naponta szoktam testàpolozni ,este fürdés utàn.Szerintem este kend be te is akkor màr nem nagyon izzadsz meg.
2022. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!