Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért viszket a bőröm a...

Miért viszket a bőröm a tengervíztől?

Figyelt kérdés

Tavaly tengerparti nyaraláson jött ki az bőr problémám, hogy fürdés után rögtön iszonyatosan viszketett bőröm, kicsit úgy mint amikor egy hangya megcsíp vagy nem is tudom, pontosan megfogalmazni...

De a vakarástól nem múlt el és zuhanyzás után is csak kicsit lett jobb, illetve testápolóval kentem akkor egy fokkal jobb lett, de ahogy újra fürödtem ugyanúgy csípett/viszketett.

Lehetséges, hogy annyira száraz lett volna bőröm és emiatt?

Valaki tapasztalt már hasonlót? És valami megoldás/segítség van rá?

Idén szeretném ezt elkerülni, viszont fürödni is szeretnék azért.



2022. jún. 6. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szárazság lesz. Krémezz többet, alaposabban.
2022. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ki volt repedve vagy horzsolva, esetleg leégett és azt irritálta.
2022. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
A tengervíz sós.
2022. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a tengervíz sós :) De tavaly előtt nem tapasztaltam ezt a problémát, pedig akkor is sós vízben fürödtem.
2022. jún. 6. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

garantáltan a bőrszárazságtól, a víz is szárítja, a sós víz mégjobban. ilyenkor amikor csak tudod, naponta többször testápoló és rögtön fürdés után mosakodj, hogy ne maradjon a bőrön

tavaly óta változott a bőröd, aminek kismillió ok lehet

2022. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Száraz bőr és a só nem jó kombináció, ha emellé akár le is égsz a napon az is rátesz egy lapáttal, esetleg valami nehezebb, hidratálóbb vízálló naptej? Teljesen valószínű nem szünteti meg a problémát de lehet segít valamennyit.
2022. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!