Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha nagyon zsiros...

Mit tegyek ha nagyon zsiros az arcom?

Figyelt kérdés
Használok micellás vizet habzó arc tisztítót tonikot hidratálom is de a nap végére nagyon zsiros
2022. máj. 8. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Próbálj végig mindent, hátha találsz valamit rá. Nekem 40 év alatt sem sikerült. Egyedüli dolog ami jó volt rá, az egy régi szappan. Kb. 30 éves lehetett, jól meg is volt száradva de körbereszeltem. Először csak kezet mostam vele, aztán észrevettem, hogy olyan furcsán száraz lesz a kezem tőle. Kipróbáltam az arcomon is, azzal reggel megmosva este is még éppen vállalható volt. Próbáltam olyat venni, de már nem lehet. Egyik mostani szappannak sincs ilyen hatása. Krémek sem értek semmit, meg a különböző lemosók sem. De azért te is próbálj ki mindent, hátha neked használ valami.
2022. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Púder esetleg?

Mattító fényvédő?

Hatásos lehet még a Niacinamid és BHA hámlasztó.

2022. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt belsőleg kéne rendezni. Kevesebb zsíros étel, esetleg valami púdert még rakhatsz rá
2022. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
22%

Nekem a legegyszerűbb megoldás működött: minden(otthoni) kézmosásnál megmostam az arcomat is (csak simán vízzel)

Talán annyira ne vidd túlzásba, mint én, most már azzal szenvedek, hogy száraz a bőröm

2022. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szappan se jó a puder se és a mattító fényvédőse munkahelyemen mindig mondjak elég durván zsiros muszály vagyok nedves törlőkendővel törölgetni
2022. máj. 8. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezeket segítettek: napi minimum 2 liter víz, micellás víz elhagyása, helyette olajos lemosó, majd egy géles, BHA, Apad, hidratálókrém minden este és a mattitó fényvédő.
2022. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért az 1-es válaszon kicsit elhültem...


Nekem erősen kombinált a bőröm, orcáimon inkább száraz, viszont a homlokom nagyon ki tud fényesedni, mintha zsírba fejeltem volna. Elég zavaró, de bőrápolással kordában lehet tartani. Én is két lépésben tisztítok: cleansing balm-al, ami ilyen olajos szerű lemosó, azután enyhén habzó lemosóval. Kombinált bőrre való, enyhén mattítós fényvédőm van. A homlokomot szoktam picit lepúderezni (de pl az orcáimat szárítja a púder, oda nem rakok). Niacinamide lehet még jó: Én a Geek and Gorgeous B-bomb-ját próbáltam, de nem lettünk jó barátok, pattanásos lettem miatta.


Micellás vizet, durván habzós tisztítót, alkoholos tonert Én a helyedben elhagynám.

2022. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Mattító alapozó használok a T vonalon.
2022. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Geek&Gorgeous Apad szérumja meglepően sokat segített a bőröm zsírosságán, szerintem megéri kipróbálni.
2022. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Speciális arc szappan. Nagxon jók
2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!