Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ártalmas-e a henna hajfesték...

Szesze kérdése:

Ártalmas-e a henna hajfesték a hajnak?

Figyelt kérdés
Festettem a hajam rendes festekkel az nagyon kiszárította, a hennával is ez lesz?
2010. szept. 17. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát én még nem festettem hennával, de úgy tudom h nagyon káros, illetve ha később befested normális festékkel a hajad, akkor arra már allergiás leszel. Ez volt ráírva az egyi festékre. Ez nem 100%de én így tudom.
2010. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Miért kell baromságokat beszélni?

Kérdező az én hajam 8 évig rendes festékkel volt festve. Teljesen tönkre ment.Egyik ismerősöm ajánlott egy henna festéket és azóta is azzal festem :)

2010. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Rákot okoz.Ne.
2010. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rakot okoz??? ezt honann veszed...


Legyszives hiteles informaciokat....

2010. szept. 18. 18:03
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha csináltattál már testre henna mintát,és voltál olyan normális hennásnál,akkor az elmondta neked,hogy a hennában erősen rákkeltő anyagok vannak.Hajfestékben ez sokszoros mértékű,ha rendszeresen festetnéd vele a hajad,igen bizony gáz lenne belőle.Ez van.

Hiteles információt meg kérj akitől akarsz.Keress meg henna-hajfestékekkel dolgozó boltokat,árusokat,ők úgysem ezt fogják mondani...

2010. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

tejóég!! hogy lehet ennyi hülyeséget összehordani! a henna egy növényi eredetű festék és nemhogy ártalmas lenne, nagyon is hasznos! csak jót tehetsz vele magadnak, ha a sok szintetikus vegyi anyaggal teli hajfesték helyett hennával fested! a testfesték és az allergia és a károssággal kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy egy hennás készítmény CSAK akkor lehet káros, ha más szintetikus adalékokat is tartalmaz (tény viszont, hogy erre van példa)! tehát: megbízható forrásból vegyél, igazi hennát! henna csak vörösben létezik, lehet sötétíteni dióval, kávéval, vörösborral, indigóval (indigó növényből készült por, ez sem káros!!!) világosítani pici sáfránnyal, citrommal, kamillával lehet, de ettől olyan rókavöröses leszel (Liptai Claudiás). a cassia is világosít rajta (ez is egy növényi por), de ha szőke hennát akarnak rádsózni, az tuti vegyi anyagokkal van tunningolva, vagyis káros.


tudom ez már régi kérdés, remélem kedves kérdezőnek már kitisztult a kérdés és nem vezették félre! muszáj volt hozzászólnom, mert nagyon elvittétek az erdbe... a henna NEM KÁROS!


üdv!

26/L

2010. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már megfestettem a hajam hennával és nagyon jó lett igazán egészségesnek és csillogónak néz ki. Nem hiszem, hogy káros lenne. Egy gyögynövény üzletben vettem, tehát remélem, hogy nem volt benne szintetikus anyag. Jah és nem vörös hanem barna...
2010. okt. 17. 19:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Már megfestettem a hajam hennával és nagyon jó lett igazán egészségesnek és csillogónak néz ki. Nem hiszem, hogy káros lenne. Egy gyögynövény üzletben vettem, tehát remélem, hogy nem volt benne szintetikus anyag. Jah és nem vörös hanem barna...Lehet barnás a henna? vagy egyébbel van keverve...
2010. okt. 17. 19:43
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Én a kozmetikusomtól veszem a hennaport ami kimondottan fekete hajfestésre való előre csomagolva! Zöldes színű a por! Rendesen befogja a hajam... de amíg sima festékkel festettem addig szép fénye volt de most olyan matt! Meg én kékes feketével festettem és az nagyon tetszett! Mivel lehetne kicsit feldobni a hennát???
2011. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

az igazi henna csak vörösre fest, ha barna abban ugyanúgy van szintetikus anyag. Én azt nem értem, ha tényleg nem káros a henna, és jobb is mint a szintetikus hajfesték, akkor miért fáradoztak olyan sok éven át hogy szintetikus hajfestéket állítsanak elő,és miért az van a boltokban mint pl a henna... Mert elvileg ugyanazokat a színeket árnyalatokat ugyanúgy ellehet érni mint a sima festékkel, és van szőke szín is (leszívásra.. szóval világosítani is lehet.) szerintem a válasz az hogy ugyanolyan káros mint a szintetikus. ne fessétek és azzal jártok a legjobban.

Mellékesen tényleg rákkeltő tudományosan is alátámasztva, de csak az egyik fajtája a fekete henna. azt kerülni kell!

2011. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!