Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfesték allergia esetén...

Hajfesték allergia esetén mivel fessem a hajam? Bevált termékek?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kiderült, hogy allergiás vagyok a hajfestékekre. Keveset tudok a növényi hajfestékekről, ill. a hennáról. Olyan termékekre lennék kíváncsi, amik beváltak, szintén allergiás embereknek.

2022. máj. 2. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Henna poron kívül nem nagyon van más.
2022. máj. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudni kéne az összetevőt. Pl a rezorcinol tud problémát okozni.

Ha te is erre vagy allergiás, akkor keress ilyen mentes festeket.

2022. máj. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom meg, hogy melyik összetevőre vagyok allergiás? A tünet más?
2022. máj. 2. 08:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi volt a tünet?

Lehet sima ammónia mentes hajfestéket tudnál használni

2022. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Két hajfestéket is vettem. Az első használati utasításán az állt, hogy a fül mögé kell kenni belőle, ez bepirosodott, viszketni nem viszketett. A másodiknál pedig a könyökhajlatra kentem belőle, szintén a használati utasítás szerint. Ennél másnápra lettem rosszul, szédültem, tompán fájt a fejem és gyengének éreztem magam.
2022. máj. 2. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a festéktől lettél rosszul másnap . Attól elvileg akkor kéne mikor már a fejedre van kenve a festék. Általában bőr irritációt okozhat, csípő égő érzést, de az is csak addig míg le nem mosod.
2022. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én ekcémás vagyok. Valamint sokmindenre allergiás. Évek óta natúr hennával festem a hajam. Azóta egészséges,dús és gyönyörű. Előtte nem ez volt, ráadásul folyton viszketett a fejem.

Másrészt ha érdekel részletesebb a dolog nyugodtan írj rám,mert szívesen segítek.

2022. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 takacsregina válasza:
Szia! A hennát érdemes megpróbálni még és az ammónia menteset. Hátha csak az ammónia a baj. Sajnos én is allergiás vagyok a hajfestékre. Óvatosan próbálkozz nekem 12-14 óra után jöttek a tünetek, bár én kórházba is kerültem anafilaxiával. De a kezemen is ha tesztelek, másnapra jön ki. Valamint a másnapi rosszul léted is simán lehetett amiatt. 😕
2023. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!