Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Végleges hajegyenesítésről...

Végleges hajegyenesítésről vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mit hallottatok, hogy tudjátok mennyire hatásos és mennyire káros? Esetleg, aki megcsináltatta már, elmesélné, hogy hogyan zajlik és mennyire vált be? Köszönöm :)
2010. szept. 16. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem csináltattam, de nemsokára fogok (remélhetőleg 1 hónapon belül). De sokat olvasgattam a témában. Van a "sima hajegyenesítés", ami négyezer ft körül van, de ez nagyon tönkreteszi a hajat, nem is olyan tartós. de van az X-TENSO, amiről csak jót hallottam, igaz, 10 ezer forint. Viszont nem károsítja a hajat, és hónapokig szögegyenes lesz tőle a hajad:) De ezen a honlapon is utánanézhetsz a keresőben. Bocsi ha rosszul tudom ezeket a dolgokat, de olyanoktól olvastam, akik megcsinálták.
2010. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszodat, itt is olvasgattam, mielőtt beírtam a kérdést, találtam hasonló kérdéseket, mint az enyém, de régiek voltak, hátha van valaki aki közben megtudott róla valamit, esetleg megcsináltatta :)

Én is gondolkozom rajta, de nagyon féltem a hajam, hallottam jót is és rosszat is, fórumokon olvasgattam zömével, nincs ismerősöm aki megcsináltatta már, szóval nem tudom, hogy merjem e :) Megtennéd, hogy írsz, ha kész lettél ?:)

2010. szept. 16. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
én ugyan nem mélyültem el a témában, és nem is hallottam még, hogy létezne több technika, úgyhogy nem tudok bővebben nyilatkozni róla, de tutira nem merném megcsináltatni, miután a fodrász [!!!] maga mondta, hogy eszembe ne jusson. nem azért, mert neki érdeke, hogy a loknijaimmal bajlódjon [xD], hanem, mert saját haján tapasztalta, ahogyan majdhogynem teljes hosszában töredezettek lettek az egyébként egészséges, szép tincsei tőle. :S:S:S:S
2010. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem a negatívum, amit hallottam róla, az az, hogy ugyebár elvileg teljesen természetes és egészséges hajon érdemes megcsinálni az egyenesítést, nem szabad festetten, se töredezetten (szóval frissen vágáttan kell), mert így konkrétan "leesik" az a része, ami egészségtelen.. :S
2010. szept. 17. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

üdv első vagyok. remélem aktuális még a téma, mert tegnap végre megcsináltattam:)

nagyon meg vagyok elégedve vele! 2.5 órámba és 12ezrembe került (sok hajam van, ettől függ mennyi), de megérte. töredezett volt a vége, de nem égett le semmi, a folyamat után vágott csak pár centit. nagyon selymes lett, mindenki azt tapogatta:] jobb az állapota mint volt, mert ilyen ápolószert is rakott. szép egyenes szárítással is, de persze a szögegyeneshez ki kell vasalni. kb 10 perces munka, és egésznap olyan egyenes mint a vonalzó. nagyon szörnyű hajam volt, minden reggel 30-40 percet vasalgattam, és 10 perc után elkezdett hullámosodni. ma már tesiztem, voltam szélben, melegben, aludtam egy kicsit, és ugyanolyan egyenes, mint vasalás után. azthiszem nem x-tenso volt, mert az l'oreal, a fodrászom pedig wellás terméket használt. árban, hatásban ugyanaz. az igaz, hogy nem szabad szőkítettni előtte, és ha festetve van, akkor egy gyengébb szert rak rá, amitől lehet, nem lesz ennyire egyenes.

nekem bevált, de ez haj minőségétől is függ. ha göndör hajad van, lehet hogy egyenes lesz, de lehet hogy csak enyhén hullámos.

amúgy egy másik fodrász azt mondta, olyan erős vegyi szer van benne, hogy leégetné a hajam nagy részét (ő nem csinál ilyet). de akinél voltam megnyugtatta anyut (én nem idegeskedtem, mert utánanéztem a dolognak), hogy semmi kárt nem tesz. a hajegyenesítő szer tényleg erős vegyianyag, de ez a folyamat tartalmaz előkezelőt, ami megvédi a hajat és a fejbőrt a sérüléstől.

nekem bevált, a negatívum talán annyi, hogy drága. de az olcsóbb egyenesítés meg nem tart sokáig, és tönkreteszi a hajat:/

2010. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jaj köszönööm :) én most elmentem fodrászhoz egyik nap és levágattam mert nagyon el volt törve a vége a sok vasalástól, és most szomorú vagyok mert levágott kb 5 cm-t, de megvárom amíg visszanő és akkor lehet én is elmegyek egy ilyenre :)
2010. okt. 24. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!