Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen bőrápolási terméket/ter...

Milyen bőrápolási terméket/termékeket javasoltok?

Figyelt kérdés

Enyhén pattanásos, miteszeres bőröm van. Nem vészes, de szeretnék kialakítani egy napi bőrápolási rutint, hogy még szebb legyen a bőröm. Sok eltérő véleményt hallottam már ebben a témában, őszintén nem nagyon tudok kiigazodni hogy mit, hogyan mikor, mennyit használjak. Aki ebben jártas, tudna nekem néhány tanáccsal szolgálni?

F/18



2022. ápr. 25. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképp tisztítás, hidratalas, fényvédő. Ha ezek megvannak, akkor bha hámlasztó, azelainsav, retinol és niacinamid lehet jó erre a bőrtípusra. Ezeket fokozatosan vezesd be ha odajutsz, hogy ha valamire érzékeny vagy, akkor kiderüljön. Figyelj, hogy a termékekben ne legyen szárító alkohol, illóolajok, és ha érzékeny vagy rá, akkor parfüm se.

Alaprutin pl:

- GG Jelly Joker lemosó

- Cerave moisturizing lotion

- Revox fényvédő

Használhatsz első lépésként olajos vagy balzsamos lemosót (pl Nivea grapeseed), nagyon jó a zsírosabb bőrre, de ez opcionális.

2022. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️ és ezeket melyik napszakban érdemes használnom?
2022. ápr. 25. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lemosó és hidratáló legyen este és reggel is, értelemszerűen fényvédő csak reggel kell, meg napközben újrakenni, ha napon vagy. A szérumokat meg ahogy kényelmesebb. Én inkább este szeretem, mert reggel mindig késésben vagyok. BHA-t ne használj minden nap, mert túl sok lehet a bőrödnek, retinolt se, és a kettőt ne használd egy rutinban. Az azelain mehet akar reggel és este is, a niaval óvatosan, mert sokaknak okoz bőr alatti pattanásokat (én el is hagytam végül). Ja és az NAGYON fontos, hogy retinolt és aha savakat csak este használj, és akkor is csak megfelelő fényvédelem mellett, mert fényérzékenyek, és könnyen leéghetsz! A bha mehet reggel, az nem fényérzékenyít.

Egyébként ajánlom a skinsmart rutinvarázslóját, plusz az ottani cikkeket, mindent megtudsz onnan, (esetleg okosszepseg insta oldala, de - ez csak az én velemenyem -, engem a halálba idegesít a stílusa, viszont tényleg informatív).

2022. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. és előző vagyok. Az olajos lemosó csak este kell, ha szeretnéd használni, reggel felesleges, a túltisztítás sem jó.
2022. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor reggel elég a lemosó, esetleg szérumok?
2022. ápr. 25. 23:14
 6/7 A kérdező kommentje:
*bocs, hidratáló
2022. ápr. 25. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, reggel tisztítás, szérumok esetleg, hidratáló, fényvédő.

Leírom a rutinomat, hátha így könnyebb:

Reggel:

- lemosó (néha elég a langyos víz is egyébként reggel)

- bha vagy szérumok, ha van időm rá

- hidratáló

- fényvédő


Este:

-olajos lemosó

- vízbázisú lemosó

- váltott napokon aha, bha vagy retinol

- azelainsav

- hidratáló

2022. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!