Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Retinol után viszketés?

Retinol után viszketés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma használtam másodjára a The Ordinary 0.2-es retinolját. Előtte sosem retiztem még, de a kialakult rutinom megvolt. Múltkor és most is kicsit viszket az arcom a felvitele után (hidratálóba kevertem, nem mertem egyből a bőrömre rakni). Nem úgy, hogy le akarom kaparni, inkább ahhoz hasonlítanám, mikor az arcunkat csiklandozza egy kósza hajszál.

Szerintetek ez normális? Múltkor még másnap is kicsit viszkettem, próbálom nem vakarni, és természetesen holnap extrán odafigyelek a fényvédőzésre is. Kíváncsi vagyok, volt e már valaki hasonló cipőben?



2022. márc. 29. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A retinolt nem szabad keverni semmivel sem, főleg nem C-vitaminnal, benzoil-peroxiddal és egyéb savakkal, amik a krémekben előfordulhatnak.

Valószínűleg ezért viszketett.

Esetleg allergia, bár ha már ettél répát és nem lett tőle bajod, akkor nem valószínű, hogy allergiás vagy a retinolra.

2022. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Azota mar heti 2x retizek, szerencsere a masodik alkalom utan nem fordult elo tobbet ilyen :)
2022. máj. 18. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Az jó, viszont tényleg ne keverd össze, mert ezek összekeverve nemcsak irritációt okozhatnak, de ki is oltják egymás hatását, ezért felesleges pénzkidobás lenne.
2022. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!