Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyibe kerul az anyagaras...

Mennyibe kerul az anyagaras hajfestes?

Figyelt kérdés
Tanulo fodraszok hirdeteseiben szoktam latni, hogy anyagarban dolgoznak. Van erre valami alapar mondjuk egy balayage festesnek, vagy ez mindenkinel mas?
2022. márc. 18. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mivel dolgoznak. A Haute Couture Akadémián Kevin Murphy termékekkel dolgoznak és ha jól tudom 150 Ft/gramm a festek.


Szerintem előre megkérdezhetsz egy kb árát, bár ez fugg attól is, hogy vastag vagy vekonyszálú a hajad, mennyi anyagot szív fel.

2022. márc. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez függ a hajadtól is. Telefonon ha megmondod, hogy milyen a hajad, akkor ő nagyjából tudni fogja, hogy mennyi festék kell, milyen festéket javasol, vagy milyen van neki, és ez mennyibe kerül
2022. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam 2 helyen is. Először a Haute Couture Akadémián, ami a Kevin Murphy termékekkel 150/g áron, aztán egy másik helyen, ami L'Oréallal 80/g áron dolgozott. Ott láttam is, ahogy kiszámolják, meg közben is, hogy hány gramm. A Haute Couture csak a végén számolt aztán mondta. Az kb kétszer annyi is lett. Mindkét helyen szőke balayage lapocka aljáig erő hajra. És mindkét helyen a szőkítőport és a festéket is beleszámolták, az oxyt nem. Én értem, hogy a Kevin Murphy az minőségi meg hú, de drágállottam kicsit, főleg a szőkítőért azt az árat.

Nemrég megnéztem mindkét márka saját honlapján a professzionális termékek árát és van egy olyan sejtésem, hogy van egy kis haszon rajta.

Legalábbis a 150/g szőkítőpor az nem kevés... Szerintem nem megyek többet a Haute Couture-be festetni. Nem rontották el, de egyáltalán nem éreztem, hogy nagyon figyelnének, az anyagár drága, és a technika is hagyott kívánnivalót maga után. A tarkóm ál kezdte, azt 6-7-böl 10-re kiszívta, mire elöl is végzett, a teteje meg csak 1 árnyalatot szőkült, mivel nem használt fóliát sem!

A szín választásnál ott volt a mesterfodrász, nagyon kedves volt. Néha odajött megnézni, hogy halad, és meghallgatta, mit szeretnék. De pl a fólia miatt nem szólt. Nem tudom, ők lehet így tanítják. De az a benyomásom, hogy sok a tanuló és kevés a tanár. Vágatni jó, tő- és teljes festés se lehet rossz (azon nem voltam), de szép ombre vagy balayage az kockázatos.

A másik helyen először csinált a tanuló balayage-t (ott tudtam meg), úgyhogy kicsit meggyászoltam a hajam előre, de végül gyönyörű lett! Pár tanuló volt csak, a mesterfodrász gyakrabban ránézett. A szín kicsit talán kevésbé profi, kisebb volt a paletta, és nem választottuk ki előre, úgyhogy csak ment rá valami hamvas. Rábíztam a fodrászra, mert nem igazán volt konkrét elképzelésem. Mutattam képet, az alapján tette rá. Kicsit túl szürkének éreztem először, de egy mosás után kopott (vagy csak megszoktam), úgyhogy talán tényleg nem olyan jó fajta. De egy lila sampon meg bármilyen színező megoldja. Nekem többet számít, hogy maga az átmenet szép lett. Előzőleg a Haute Couture balayage után is hasonló, csak kevésbé hideg szőke lett, illetve ott fólia nélkül kevésbé lett világos, pedig ugyanúgy 6-os oxy lett rátéve. De szerintem ott is hamar kikopott a szín, mivel nem hamvasítottam utána, mert nem látszott a különbség nagyon, de a világosabb részek hamar sárgák lettek.

Alapvetően nem kell nagyon félni, mert ránéznek a mesterfodrászok, és belenyúlnak, ha kell, illetve meghallgatják az elképzeléseket, segítenek színt választani. De érdemes konkrét elképzeléssel, képpel menni. És ne félj beleszólni! Ide is szeretnél több világosat, mehet minden tincs vagy hagyjon ki többet...stb. Kérdezz előtte is, küldj képet miből mit szeretnél, kérdezd meg, kb mennyi lesz. Hajhossztól függően számolhatsz 30-60g szőkítővel és 30-40g festékkel.

2022. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!