Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Candida miatt lehet pattanás?

Candida miatt lehet pattanás?

Figyelt kérdés

4 éve estem át a kórházban antibiotikumos kezelésen és valószínűleg nem lett jól visszapótolv a bélflóra ezért alakult ki nálam a Candida.

Akkor olyan 13 éves voltam és utána kezdett kialakulni a pattanás. Most ez enélkül is kialakult volna hormonális okból vagy a Candida miatt van (nagyrészt a homlokomon) pattanás?

Akármit próbáltam, kb nem ettem se csokit se édességet, semmilyen tejtermékek és tudatosan ápoltam mellette a bőrömet ( lemosó, hidratáló, fényvédő stb. kb semmit változás. 5 hónapja kezdtem Isotretinoin kúrát, szépen tisztul az arcom, de a homlokomon még mindig jönnek ki kis pattanások. Mi miatt lehet ez?


17/f



2022. márc. 17. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

4 eve, hol van az mar...:D

candida egyebkent mindig volt es lesz is a szervezetben, akkor van baj, ha nem optimalis mennyisegeben van jelen. Ezt neked orvos mondta? Vagy megis mi utal arra, hogy sulyos mertekben van jelen? Ha ez igy van, miert nem kezelnek?


Egyebkent tini vagy, van, akinek ilyenkor lesz pattanasa, van, aki megussza.

2022. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Elméletileg lehet. Én a patikában vény nélkül vásárolható terbisil krémmel kezeltem (ez hivatalosan lábgombára való), és a nagyon pici, sok pattanás szépen eltűnt.

Egy próbát megér.

2022. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es, orvosnál még nem voltam, és tudom hogy kis mennyiségben mindenkiben előfordul, de nekem vastag fehér lepedékes a nyelvem és kellemetlen lehelettem is van ami 90 %-ban Candida elszaporodását jelenti. Meg elég sűrűn van puffadasom meg hasmenésem, ami szintén nagy mértékben utal a Candidára.


2-es Köszi megpróbálom!

2022. márc. 18. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!