Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha szét van...

Mit tegyek, ha szét van töredezve a hajam és hiába vágatok belőle, ugyanolyan töredezett?

Figyelt kérdés
2019 júniusában elkezdtem növeszteni a hajamat. 2019. júniusától 2022. februárjáig 8-9x volt vágva belőle mindig 5-8 cm. Lassan 3 éve növesztem, és sz.rrá van töredezve, csak a hátam közepéig ér. Most is le kellene vágni belőle 20 cm-t, annyira töredezett a vége, de ha levágatom, akkor feltörik. Pedig nem vasalom, nem hajszárítózok.
2022. márc. 13. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hajbalzsam, pakolás? Nekem a kallos vàlt be, olcsó és sok van benne. Festem, vasalom a hajam. És nem törik. A hátam közepèig ér.
2022. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olaplex csodát tett a hajammal, mióta használom, az évente többször szőkített hajamból alig 2-3 centit kell vágatni, évente 3-4 alkalommal, amolyan “fazonigazítás”, fodrász szerint ennyit se kéne, olyan jó állapotban van. Mikor a covid miatt, meg fodrászom baba-szabadsága miatt 1 évig nem voltam nála, sem volt tragikus a hajam. Pedig én hetente 2-3 alkalommal vasalom és minden hajmosáskor szárítom, nem kímélem szegényt😅 tudom, nagyon drága. Viszont nem kell belőle sok! Samponból olyan csapott evőkanálnyi kell (a titka, hogy a fejbőrre vitel előtt habosítsd fel pár csepp vízzel), a balzsamból 3-4 evőkanál, de nekem hosszú és brutál sok, dús hajam van.

Érdemes árukeresőzni, kuponnapokat nézni, van-e akció. De vannak oldalak, ahol kamu olaplex termékek vannak, érdemes figyelni

2022. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olaplex ja, d ecsakis a 3-as vagy a 4in1 pakolás. Ezek nem csak ilyen külső ápolást nyújtanak hanem a hajkötéseket építik újjá.

Ez a nehéztüzérség, de biztos vagyok benne hogy valami nem oké a hajad kezelésében ha ennyire törik.

Használsz kondicionálót/balzsamot minden hajmosáskor? Ez nagyon fontos. Vizesen egyébként a haj a legsérülékenyebb, így a hajszárítás fontos, de nem forró levegővel, vagy ha mégis akkor hővédőzni kell előtte, de vizes hajjal rohangászni, pláne lefeküdni káros a hajra nézve. Éjszakára érdemes valamilyen laza védőfrizurát feltenni, illetve az ágyneműnél is fontos hogy nem egy pamut anyaggal dörzsöljük szét a hajszálakat, hanem valódis selyem,v agy szatén párnahuzatot érdemes használni.

A hajolajak is angyon hasznosak akár minden nap egy enyhe mennyiség fésülködés előtt. Napközben meg nem rángatjuk a táskapántot rá, nem akasszük be gombokba, és fésüléskor nem tépjük, hajmosás után nem dörzsöljük mint hülyegyerek az uszodában, hanem csak megnyomkodjuk, mert a víz miat eleve sérülékeny hajat dörzsölgetni nagyon rossz ötlet.


Hajmosás előtt lehet használni rá egy kis glikolsavat pl a The ordanary folyadékát 10-15 percre, ez segít hogy kevesebb vizet vegyen fel a haj,v agyo kkevésbé sérüljön, ezt lemosva jöhet egy olaplex 3, majd ezután hajmosás, nem túl forró vízzel, és végül kondícionáló, majd olaj.

A hajgumik egy része is töri a hajat mint a fene, érdemes ebből is selyem vagy szatén külselyűt venni, de semmiképp sem befőttesgumit és egyebeket belerakni.

Ha a felsorolt hibák közt voltka olyanok amiket elkövetsz lehet ők a bűnösök, illetve a hajad minőségét még a táplálkozás és a vitaminfogyasztás is befolyásolja, a DM mivolis haar vital complexére még érdemes rászokni, hogy a frissen nőtt hajad már jobb minőségű legyen

2022. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!