Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ugye ezek nem tetvekre utaló...

Ugye ezek nem tetvekre utaló jelek?

Figyelt kérdés

Na tehát az van, hogy láttam néhány fehér pöttyöt a hajamban, és nem tudom miért jelentek meg... nem olyan sok mint mondjuk néhány elrettentő képen amiket találtam amikor rákerestem a korpára, és tetvekre, hogy szinte kilométerekről látszik hogy valami nincs rendben... azért vagyok tanácstalan, mert korpáról azt olvastam hogy annak könnyen ki kéne jönnie a hajból, ez most az én esetemben annyira nem igaz. De a tetvekről meg azt olvastam, hogy viszket, és elég durva kisebesedett képeket találtam.... szerencsére ilyen sincs. Bár a viszketés így kicsit homályos...tehát egy állandó viszkető érzésre kéne felfigyelnem vagy már az is gyanakodásra adhat okot ha csak párszor meg kell vakarnom a fejem? Jaj illetve még talán fontos; tehát öten vagyunk egy háztartásban, és van hogy pl nappaliban többen használunk egy párnát, de a többiek nem lettek figyelmesek ilyen jelekre magukon...ezt csak azért írtam mert olvastam hogy a tetvesség fertőző...

Szerintetek mi lehet?

Válaszotokat előre is



2022. márc. 5. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hajadban "serke" lehet.Ez a tojása.Ez csak körömmel jön le és még nem viszket,mert ez csak a petéje.A közös párnát felejtsd el!Ha igazam van (?),akkor irány a patika.Nem kell szégyenlősködni.Holnap nézzed meg a többieket is,lehetőleg nagyítóval.....
2022. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A serke ami a tetvek petéi azok a hajszálakon vannak, nem elszórtan a hajban. Illetve elég nehezen lehet lehúzni a hajszálról és igen, viszket ha tetves vagy de az elején semmiképp sem vakarja az ember sebesre. Ha sebesre van vakarva, akkor az már elèggé el van hanyagolva. Amúgy sokan màr attól elkezdenek vakarózni, ha erről kezdenek el beszélni, pedig nem is tetvesek.
2022. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az "1" vagyok.Majd privátban írjad meg,h. mi van/volt.
2022. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ojaj.. tudom hogy így leírásból nem könnyű eldönteni de azért reméltem hogy inkább a korpa felé hajlotok :D

És ilyenkor mit lehet tenni? Mit kéne vennem a patikában? Párna huzatot gondolom mosni kell, de kell a lepedőt, takarót valami mást is fertőtleníteni biztonság kedvéért?

2022. márc. 5. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ha tetű, akkor fésű, hajgumi, hajcsat, sapka stb is kell még igazából bármit ami a fejbőrrel érintkezik.
2022. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát azokat akkor csak mosni/fertőtleníteni kell, de mivel kezeljem a fejem hogy elmúljon? Vagy egyáltalán hogyan lehetnék benne biztos hogy tényleg tetű attól függetlenül hogy a leírás alapján elég valószínűnek tartjátok ti is?
2022. márc. 5. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Patikában lehet venni tetű elleni sampont. Én voltam tetves, viszketett hátul a tarkónál a fejem, de nem erre figyeltem fel. Hajmosásnál a kihulló hajszálakon láttam aprócska "koszt", ami mozgatta a lábait, az volt nyilvánvaló. De tényleg nagyon pici volt, nem látni őket kilométerekről, még 1 méterről sem, olyan közel kellett hajolnom hozzá, hogy szinte érintettem az orrommal.


A sampon végül teljesen eltüntette őket.

2022. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom fura amiket írtok, én kétszer voltam tetves, mindkettő félreérthetetlen volt. Nem állandó viszketés volt, hanem néha néha baromira elkezdett ilyen csípve viszket, ilyenkor volt hogy el is kaptam a viszketés helyén a mocskot.

Szerintem te nem vagy az, persze így látatlanba nem tudom, de ha peték vannak akkor bogárnak is kellene lennie ami lerakta a petéket. Legalábbis a környezetembe, suliba stb helyen amikor valakinek volt, mindig a kifejkettekből lett megállapítva hogy tényleg az.

Mert ezekből a sztorikból a legtöbb vagy tényleg csak korpa vagy valamilyen más bőrbetegség.

2022. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!