Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen esetben felesleges kimosni?

Ilyen esetben felesleges kimosni?

Figyelt kérdés

Általában mindig mosott hajjal megyek a fodrászhoz, főleg mivel nincs mosás, csakis vágás. Most viszont olyan fodrászatba a megyek (másodszorra), ahol van mosás vágás előtt. Emlékszem még arra, hogy kimostam aznap reggel mikor mentem, de a fodrász ugyancsak kimosta (benne van a hajkezelésben), így teljesen feleslegesnek éreztem. Szombaton volt kimosva, kicsit cikinek érzem így menni, de tudom, hogy ki fogja mosni, holnap reggel 10-re megyek, hirtelen jött a foglalás, különben már kimostam volna ma reggel vagy délután.


Kérdésem: Mennyire nem illő így menni? Ciki, ha kissé zsíros?


2022. febr. 15. 21:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom, kb. hiúsági kérdés, de nem akarok hanyagnak stb tűnni, ezért kérdezem. Télen általában heti 2x mosom (nyáron 4x is), holnap lenne esedékes és csak pár perce foglaltam online időpontot, pont volt 1 még holnapra így lecsaptam.
2022. febr. 15. 21:46
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy ciki, úgyis megmossa majd.
2022. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm. Legutóbb is olyan fura volt (kb. 1 éve volt már az igaz, hogy pont ebbe a fodrászatba a mentem), hogy felkeltem reggel, kimostam, megszárítottam, 2 percre van a szalon, bementem, kimosta megint, levágta stb. Na mondom jól van. 😂 Nem érdekelte, hogy frissen mosott (nem hibáztatom persze, benne van a leírásban).
2022. febr. 15. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj de olyan fura a szóhasználatod, nálunk a ruhát mossuk ki, a hajunkat pedig megmossuk. Aztán lehet az ország más részein kimossák a hajukat.

Én egyébként soha nem megmosott hajjal megyek fodrászhoz, ahogy nem vágok belőle otthon. Az a dolga hogy megcsinálja. Nem vagy ettől igénytelen. Azért mész hogy megcsinálja. Van aki heti 2x mosatni -beszárittatni megy.

2022. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem korrekt. Fodrászati termékek közül is van, amit kimosóként aposztrofálnak.
2022. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Ezt még sosem mondták nekem, de semmi baj, dehogy haragszom meg érte. 😁 Nem anyaországi vagyok + siettem, talán emiatt.


Én amiatt mosom meg, mert nem minden szalonban teszik, viszont beállítják vágás után, kapok szép hullámokat stb, de ugye zsíros haj esetén az nem túl esztétikus látvány, így mindenképpen mosott hajjal megyek ezekbe a szalonokba.

2022. febr. 15. 22:14
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm. 😊👍
2022. febr. 15. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 északkeleten mondják ezt, hogy "kimosni" a hajat, Borsodban és Szabolcsban. Nekem is fura, de sok ismerősöm származik onnan, így gyakran hallom. Eleinte mindig nevettem, hogy parókájuk van, amit betesznek a mosógépbe, vagy hogy? De nem, ott így mondják.

Kérdező, a fodrász arra is való, hogy megmossa a hajadat. Kár ezen idegeskedni, ez a dolga. Hidd el, még csak fura sem lesz neki.

2022. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm szépen! 😊👍
2022. febr. 15. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!