Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A bőrömbe beleégett az alapozo...

A bőrömbe beleégett az alapozo festékanyaga es barna foltos lett mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Sajnos idiota modon elkövettem többször is azt a hibát ,hogy szoliba sminkkel napoztam es most miota nem szolizok es kifeheredtem,azota barna foltos lett a bőröm...tudom nagyon nagy hulyeséget csinaltam de lehet esetleg rá valami megoldas esetleg krém vagy akarmi?

#szolárium #festékanyag #barna foltos bőr
2022. febr. 11. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a májfoltra gondolsz?
2022. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ezt a hibat hogy lehet elkovetni?? az elso alkalom utan miert nem figyeltel jobban??
2022. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az alapozó égett bele a bőrödbe.🤦🤦🤦

A szolitól pigmentfoltos lettél. Azt tudod tenni ellene, hogy nem mész többet.🤷

Ne haragudj, de te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.

2022. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alapozó nem tud a bőrödbe égni, viszont smink + szoli kombóbal szépen aprítod…
2022. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ok kosz
2022. febr. 11. 21:07
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg minőségi szalonba menj, ha mindenképpen muszáj… Bár egy májfolt leszedetés sem olcsó, ha jók az információim.
2022. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj azta, hát....

Megfelelő arcápolási rutinnal javítható szép lassan, de a legfontosabb az lenne hog ymindenféle szoliról leállj, gyakorlatilag a mostani barnaságodért a későbbi éveidben öregasszony bőrrel fizetsz :D


A bőröregedés látható jeleiért 80%-ban csakis a nap UV sugarai felelnek, ez van a szoliban is egyébként. Ez a hatás még borús időben is évényesül mivel UV-n belül is az UVA sugarakról van szó, amiktől nem égz le viszont áthatolnaka felhőrétegen, és mélyebbre jutnak a bőrödben is. (szoli ugyanez) ezek először enyhe, majd mélyülő ráncokat és pigmentfoltokat okoznak. Emiatt van az idősebbek kézfején, karján vagy dekoltázsán sokszor egy csomó barna foltocska, az mind napkár. A szolival ez a hatás csak koncentrált.


Érdemes olvasni pár kutatást a témában, na de ami segíthet:

Naptej minden nap, ez már a leírtak alapján is gondolom evidens. 50 faktor nyáron a minimum, és napközben fel-fel újítva mert 2-3 óra után már nem hat.

Alpha arbutin szérum

nianciamid

reggelente a naptej alá c vitamin szérum

retinol esténként ésszel bevezetve


ezek minden segítenek hogy a bőröd gyorsabban cserélődjön, vagy gátolják a pigmenttermelést.

2022. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
C-vitaminos szérummal, vagy azelainsavval tudsz tenni a pigmentfoltok ellen, és ne járj szoliba
2022. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ami még ezek mellet tfontos, hogy ezt megoldani nem két hét lesz, sajnos az UV fény nagyon tartós károkat okoz, szóval vágj bele a tudatos bőrápolásba, és türelem!
2022. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szodabikarbina+citrom hatásos! 2 hét alatt 3 árnyalattal világosabb lett! Tudom ajanlani
2022. márc. 13. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!