Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgyógyászat vagy kozmetikus?

Bőrgyógyászat vagy kozmetikus?

Figyelt kérdés

Csúnya gyulladt pattanásos az arcom nagy része, két oldalt a homlokomon és az államon :(

De nem tudok dönteni hogy bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz forduljak!



2022. febr. 8. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Bőrgyógyász
2022. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
lehet, hogy a kozmetikus csak ront a helyzeten, mindenképpen bőrgyógyász!
2022. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Inkább az ORVOS, mint egy pattanás nyomkodó bula.
2022. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Bőrgyógyász sokkal inkább, köztük is sok a fogalmatlan, ha szoláriumot ajánl rá, akkor csak fordulj ki a szobából. Sajnos vna aki ezt teszi, többet árt mint használ. Orvos tud rá adni egy antibiótikumot, és ha az hatott ki tudsz alakítani egy bőrápolási rutint ami segít megőrizni a bőröd jobb állapotát, esténként lemosva és hidratálva, reggelente egész évben fényvédőzve. A fényvédő most is fontos, mert a pattanások nyomait jobbna károsíthatja az UV sugárzás. Egyébként is a bőröregedés látható jeleinek 80%-áért a nap UVA sugarai a felelősek (ez nem az amitől leégsz, ez borús időben is van)


Érdemes kicsit tanulni a tudatos bőrápolásról, mert ha abőröd hajlamos iylesmire, akkor kiemelten szükséges egy megfelelő ápolás is neki, mint a fogmosás mindne este egy lemosás egy hidratálás, és 1-2 célzott hatóanyag a problémádra, ez jelen esetben lehet a retinol a nianciamid, azelainsav vagy a szalicilsav.

2022. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladt aknét nem is kezelhet kozmetikus .
2022. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bőrgyógyász felírt Inerta-t, azóta babapopsi a bőröm.
2022. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben net. A bőrgyógyász valószínűleg gyógyszert fog adni, vagy valamelyik méregdrága patikai krémet ajánlgatja. Kozmetikus. Nekem az volt az utolsó alkalmam kozmetikusnál, amikor tini kezelés közben a keze folyton meg-megcsúszott, és egyrészt, kicsúszott a pelenkából, amivel nyomkodta az arcom, és a végén úgy nyomta ki, ami elég undi, másrészt meg akkora hegeket vájt az arcomba így, hogy hetek múlva tűntek el. Most így utólag ott helyből fel kellett volna pattannom és otthagynom, amikor észrevettem. Szerintem első körben neten nézz utána, ma már annyi infó és termék hozzáférhető. Kezd pl. a Skinsmart oldalán vagy van egy magyar youtuber TPMakeup ő is nagyon jókat mond. Nekem személy szerint már az elmulasztotta a pattanásaimat, hogy nem használok SLS és parfüm tartalmú termékekeket az arcomon (se).
2022. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!