Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz, aknés bőrre milyen...

Száraz, aknés bőrre milyen hidratálót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Alapvetően száraz, érzékeny bőröm van, egy gyógyszer miatt aknés is sajnos. A két orcámon gyakran piros, irritált a bőr. Pattanásaim nincsenek. Jelenleg cerave arclemosót használok, hidratálónak pedig helia d krémet, de kicsit "nehéznek" érzem az arcomnak. Akinek esetleg hasonló bőre van, milyen hidratáló vált be? Illetve tág pórusokkal és az aknéval mit lehetne kezdeni?

2022. febr. 8. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A pórusméret genetikus, az aknékra pedig sokminden lehet jó, első sorban fényvédő nappalra, hogy a nyomok hegek ne égjenek be, még mos ttélen is a nappali órákban kinn vagy ha besüt a nap az ablakon, védd a bőrödet az UV sugárzástól, ha ez megvan akkor lassaként be tudsz vezetni egy retinolt, a bőröd érzékenységétől függ milyen erőset, nekem elképesztően hatásos volt a tretinoin ami a retinol nagytesója de vénykötelees, viszont évek alatt építettem fel hogy ne essen le tőle az arcom, most nagoyn jó. Esetleg kipróbálhatsz elsőre egy 5%os nianciamid szérumot is, elsőre lehet gyorsan felszínrehozza a készülő aknékat és kellemetlenebb lesz, de hamar túl lehet jutni a kezdeti nehézségen. Esetleg mindezek mellée gy szalicilsavas szérum pl a DM-ben kapható a revoxé...ezeket persze ne egyszerre csapd fel, először legyen egy szilárd rutinod.


Érdemes kicsit olvasni a skinsmart oldalán, vagy az okosszépség instaoldalon és tanulni a tudatos bőrápolásról.


Éna Kiehl's ultra facial krémet használom egyébként hidratálónak nekem bevált, boltba tudsz kérni belőle mintát mielőtt megveszed.

2022. febr. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen bőröm van, és a The Ordinary hidratálója jött be, 3 csepp GG Stress Less szérumot is szoktam hozzá keverni nyugtatóként. És nem használok semmit arcra amiben parfüm van még lemosóként sem. Hámlasztani max hetente 1x tudok. Azt nem értem, hogy miért írod, hogy pattanásaid nincsenek, de aknés a bőröd, az ugyanaz, nem? Tág pórusokra nekem őszintén szólva a primer jött be, más nem :D genetika, ez van.
2022. febr. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányomnak is ilyen bőre van.Vehettünk mi akármit a bőrére ,amit a bőrgyógyász irt fel azt tette rendbe. Gyulladáscsökkentő kenőcs.
2022. febr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az akne a pattanás egyik fajtája....

Hogy vársz megoldást a problémádra, ha alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában és nem derül ki, valójában milyen a bőröd?

2022. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Revox hiarulonsavát használom este, reggel pedig szintén Revox C-vitaminos hiarulonsavas szuszpenzióját.

A bőröm egyébként brutál száraz, ha kihagyom ezeket, hámlik is.

2022. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!