Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudatos bőr ápolás nevű...

Tudatos bőr ápolás nevű Facebook csoport rossz tapasztalatok? Csak nekem van vagy másnak is?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan ajánlottak ott sok mindent, amiről mindenki sokat beszélt az a CeraVe olajos lemosó és a LRP cicaplast nevezetű krém.


Alapjáraton aknés vagyok és ettől a kettőtől brutális lett az arcom, nagyon ajánlgatja mindenki a csoportban, de érdekes ha direkt aknéra van és természetes összetevők vannak benne, hogy tudta így kicsapni az arcom? Még a Neutrogena-s lemosótól sem lett ilyen a bőröm sőt...

Nem szidni akarom a csoportot.



2022. febr. 7. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy valami bevált sok embernek, nem fog bevállni mindenkinek. Attól hogy egy termék parfüm illatanyag alkohol mentes nem biztos hogy jó hatással lesz a bőrre.

Én a niacinamiddal vagyok így, sok embernek beválik, nekem érzékeny rá az arcom.

Mindenki a saját tapasztalatát osztja meg abban a csoportban, de kísérletezni kell hogy saját magadnak mi válik be.

2022. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, nem mindenkinek ugyanaz válik be, sajnos nincs egy általános recept, amit ha mindenki követ, akkor tökéletes bőre lesz. Ez nem a csoport hibája, ott saját tapasztalatokat olvashatsz és ajánlásokat, aminek érdemes kicsit utánanézni és ha utána is szimpatikus, akkor kipróbálni, hátha neked is jó lesz. Ez a 2 termék alapvetően tényleg jó, de nem mindenkinek. Én mindkettőt használtam már és jó is volt, de nekem száraz a bőröm. Egyik sem direkt aknéra van amúgy. A cicaplast inkább száraz, irritált bőrre lett kitalálva és mivel nagyon sűrű, tömény, ezért zsíros, aknés bőrre nem is feltétlenül ajánlanám (kivéve ha szárító, pattanásokra való terméket is használ az illető, pl. benzoyl peroxide-ot, akkor viszont jó lehet).
2022. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell tapasztalni, neked mi válik be igazán. Ez azzal jár, hogy megveszel dolgokat (mondjuk ajánlások alapján) és megnézed, hogy neked tényleg jók-e. Benne van a pakliban, hogy nem lesznek jók, ez ilyen. Hiába válik be sok embernek a TO-s hidratáló (most írtam valamit), úgyis lesz egy ccsomó olyan ember, akinek mégse jön be, mert kevés vagy pattanásokat okoz.


Illetve, meg kell jegyeznem. Egy rossz tapasztalat még nem jelent semmit. Egy hónap alatt sikerült kitapasztalnom egy amúgy szuper termék használatát. Amivel először negatív tapasztalataim voltak (pattanásokat okozott, csípte az arcom és pirosodtam miatta). Nem vontam le azt, hogy akkor ez rossz termék és én eladom. Türelmes voltam, kicsit a skin barrierem és repair-eltem közben. Bejött a számítás.


Figyelmi kell a bőrreakciókat és finomítani, ha valami nem működik. Illetve fentartásokkal kezelni a tanácsokat.

2022. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindnekinek ugyanaz jó, lehetsz bármire érzékeny, amire mások nem azok. Illetve a természetes összetevő semmire se garancia...mármint a természet tele van mérgekkel is amik megölnek, mégis természetesek, inkább az izolált hatóanyagok a legbiztosabbak, semmint egy természetes illoolaj, ami könnyen kicsap.


Másrészt, meg az se kizárt hogy a barriered van kicsit szanaszét és ezért minden krém kicsapja most a bőröd.

2022. febr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!