Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Letúrtam az egész hajam...

Letúrtam az egész hajam géppel. Mire figyeljek, hogy ne menjen tönkre legközelebb, ha újranövesztem?

Figyelt kérdés

kb 60 centis hajat túrtam le, mert túl töredezett volt, nem vágtam belőle vissza, korpásodott, fejbőr problémák alakultak ki, meg undercut volt a hajamban. Újra szeretném növeszteni, habár most elég lesz egy 20 centis is. mire figyeljek, hogy ne menjen tönkre legközelebb megint?

sose festettem vagy hasonlók.


2022. jan. 31. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2-nél többször ne mosd, és használj kondicionáló hajbalzsamot is minden mosásnál. Megmosod samponnal, leöblíted, bebalzsamozod, rajta hagyod 10 percet, leöblíted. Mosás után ne hajszárítózzad csak töröld meg óvatosan, fésüld ki még nedvesen kíméletesen, nem tépve.

Ne süssed be, ne vasald, ne hajlakkozzad, ne zselézzed. Fogd össze minél többször nem túl szorosan lófarokba.

Negyed évente vágass 1 centit a végéből.

2022. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Használj szulfát- és alkoholmentes sampont, szilikonmentes balzsamot és hajpakolást. A balzsamot hagyd rajta 2-3 percig, a pakolást hosszabb ideig (10-20 perc, 1-2 óra vagy akár egy egész éjszakára). Vizesen ne fésüld, kivéve, ha balzsam van rajta (ilyenkor nagyon sérülékeny a haj). Heti 1-2x mosd, és ha lehet, hagyd magától megszáradni - ha hajszárítózol, akkor pedig kapcsold a legalacsonyabb hőfokra, és használj hővédőt. A végére használj hajolajat (ricinus, argán a legjobbak). Hajmosás előtt rakhatsz rá olajos pakolást is, amit szintén pár óráig vagy egy éjszakára kell fent hagyni, majd alaposan kimosni belőle.

NE hasznáj hagyományos törölközőt, inkább egy pamut pólót (vagy speckó mikroszálas törölközőt), és azzal se dörgöld, inkább finoman itatgasd le róla a vizet.

Táplálkozz egészségesen, igyál sok vizet, szedj étrendkiegészítőt (szerintem a Dm-es Mivolis hajvitamin a legjobb ár-érték arányban).

Mindig hordj sapkát télen, mert a hideg nem tesz jót a hajhagymáknak.

Lehetőleg minél kevesebbszer gumizd össze a hajad, mert az nagyon megtörheti - vagy használj legalább kíméletesebb hajgumikat, pl. scrunchie, spirálos hajgumi stb.)

Értelemszerűen ne vasald, ne göndörítsd, ne használj rá mesterséges festéket stb.

2022. febr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez sokmindent megmagyaráz.

Pl csomó kihullott, mert hajmosás után fésültem ki.

Nem jól töröltem, mert dörgöltem

És szinte mindig fel volt kontyolva munka miatt.

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, le is mentettem magamnak.

Ha már eléri a pár centit akkor kipróbálom így a dolgot. Addig csak simán mosom mandulaolajos samponnal, mert alig van hajam.

2022. febr. 1. 07:48
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyikőtök viszont azt írta fogjam össze lófarokba minél többször, másik ledig azt, hogy ne gumizzam össze. Akkor végülis?

Amíg kicsi addig se mossam kb minden nap?

2022. febr. 1. 07:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy heti egyszer mostam vagy még ritkábban, de minden nap alaposan átfésültem. Én fonatban hordtam.
2022. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hennázás gyönyörűvé teszi, ha van türelmed hozzá és a hajszíned is engedi.
2022. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!