Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Undorító a hajam és már...

Undorító a hajam és már majdnem mindent kipróbáltam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

13 éves korom óta küzdök a hajammal. Alapvetően iszonyatosan száraz, szálkás, hullámos és göndör között van. Festem, viszont a festés előtt is csúnya volt.


A következőket csinálom:

-3 havonta vágatok

-használtam rá argánolajat, kókuszolajat, kókusztejet, olívaolajat, Garnier gyümölcsös pakolást, szilikon mentes bio termékeket, és a fodrász által használt professzionális termékeket is. Az eredmény ugyanaz: ezektől csak göndörebba hajam, de ugyanolyan élettelen, száraz, törött, fakó, drótos. Amint levágatom és megmosom széttörik a vége.


Olyan, mintha nem szívna magába semmit. Múltkor a fél hajókat rakentem, és nem látszott semmi, a fodrász sem hitte el. Olyan, mintha nem hatna rá semmi.multkor a fodrász mondta, hogy brutál mennyire issza magába a festéket a hajam.


Kértem már több fodrász véleményét is, nem tudnak mit mondani. Komolyan.


Ha tőlük jövök ki gyönyörű a hajam, én hiába csinálok bármit nem hat, ezért is kértem el tőlük a termékeket, de nekem nem hatnak itthon.


Mit lehet tenni? Van erre megoldás? Olyan szinten sírnom kell miatta, mert rengeteget ront az összképen.


2022. jan. 27. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Legyél te is raszta!
2022. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Vágd le rövidre. Oldalt hátul meg nyírasd fel.

Amúgy az a sok vegyszeres szat (tudom, majd jól megszakértitek, hogy természetes, de nem... Van abba bőven vegyszer) szétcseszi rendesen.

2022. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A baj, hogy nem állna jól a rövid haj.


Volt már, egyáltalán nem áll jól.

Szerintem is szetcseszi, viszont használtam bio cuccokat is, az sem segített semmit.

2022. jan. 27. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészségesen táplálkozol? Nincs valami betegséged, akár tápanyaghiány, hormonprobléma, bármi?

Nekem az étkezésem megváltoztatása hozott nagy változást, előtte nekem is gusztustalan seprű-szerű hajam volt, folyton töredezett, azóta meg simán derékig tudom növeszteni, és nagyon jó állapotú.


Illetve tapasztalatom szerint számít hogy hőkezeled-e (vasalás, göndörítés, stb) illetve hogy milyen frizurát hordasz a mindennapokban, van-e feszegetve, húzva.

2022. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Komolyan gondolom, hogy ha valóban ennyire rossz a hajad, nézz utána a parókáknak. Persze a jó minőségű paróka költséges. Ha a paróka mellett döntesz, azon is gondolkozz el, hogy mi legyen alatta az igazi hajaddal. Le lehet fogni, csak akkor meleg lesz nagyon. Lehet valami kényelmes rövid, vagy akár kopaszra nyírt fejed is lehet.
2022. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Cmg-nek nézz utána, facebookon van magyar csoport is. Baromi hasznos szerontem
2022. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljes hosszában töredezett szétgyötört hajjal már nem lehet túl sok mindent kezdeni.

Vágasd rövidre, és onnan hagyd újra megnőni ha a röviddel nem tudsz megbarátkozni. Ne festesd be egy darabig, ne sütögesd vagy vasald.


Próbáld ki a hialuron sav és kollagén tablettát.

2022. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

-A sok vegyszeres hajápoló helyett használj olyan terméket ami parfüm és szulfátmentes

-hetente csak egyszer moss hajat

-ammóniamentes festéket használj, és minél ritkábban festess

-göndör hajat szárazon ne fésülj, mosáskor rakj rá balzsamot vagy maszkot, úgy szedd ki belőle a gubancokat

-táplálkozz egészségesen, a fehérjében és vitaminokban ásványianyagban gazdag étrend elngedhetetlen.

-ne süsd be, szárítsd be, csavard be

2022. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Keratinos egyenesítés. Ápol, és egyenes lesz a hajad. Én 2 éve csináltatom évente ketszer. Azóta sokkal szebb, kezelhetőbb a hajam. Nem olcsó, de minden fillért megér.
2022. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Hogyha fodrásztól jössz ki és gyönyörű akkor nem a hajaddal van probléma hanem azzal ahogy, nem azzal amivel kezeled. Mindekinél ez a probléma általában, nekem is ugyanez volt. A titok annyi hogy hogyan szárad meg. A fodrász profin be tudja szárítani, akármilyen sampont használhatna rá szép lenne. Pl nekem zsíros hajra valóval mosta mert az volt kéznél, de körkefés szárítás után csillogott villogott.


Igazából két lehetőséged van, vagy megtanulod körkefélvel beszárítani a hajadat úgy ahogy a fodrász csinálja,van sok videó róla youtubon, vagy a curly girl method-ot alkalmazva éjszakára türölközőbe csavarod a hajad és hagyod göndörre megszáradni.


De rakok fel képeket.


Amikor levegőn száradt magától vagy a hajszárítót rosszul használtam ilyen volt:

[link]

Ezt a neten találtam de az enyém is pont ilyen volt.


Cgm, éjszakára türcsibe csavarom:

[link]


Fésűvel szárítva:

[link]

2022. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!