Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy legyen göndör a hajam?

Hogy legyen göndör a hajam?

Figyelt kérdés

Amikor megmosom a hajam akkor göndör nem az a nagyon göndör hanem olyan közepesen göndör, nem szárítóm meg mert akkor a göndörség ki megy belőle, ezer vizes fejjel alszom de mire reggel felelek nagyon gubancos, kifésülni nem nagyon kéne mert akkor az egész hajam szét jön. De kócosan sem akarok kinézni! Mit lehet csinálni hogy göndör maradjon a hajam de ne legyen gubancos?

16L



2022. jan. 21. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon van egy magyar göndör közösség nevű csoport ott biztosan tudnak segíteni. Próbáltad már diffúzorral szárítani?
2022. jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen hullámos, félig göndör félig egyenes hajam van. Régebben én is szerettem volna, hogy göndör legyen. Mivel alapból hullámos, ezért szerencsére szüksgételen sütővasat használni.

Én alapból amíg nem volt diffúzoros hajszárítom, előre dobtam a hajam, és a kezemmel a fejemhez gyűrködve szárítottam be a hajam. Ezt követően a fejtetőmre gyűrtem a hajam, nagyjából egy gombócba és egy nagy hajgumival először a tövénél fogtam össze majd másodjára csak félig húztam át rajta, így rögzítve. Akkoriban mindig így aludtam, hogy alvás közben ne gubancolódjon össze, és ezt követően göndörebb is maradt utána.

Ehhez használhatsz hajgöndörítő krémet/habot amik egyúttal ápolják is a hajadat. De ne rakj rá sokat, mert attól zsíros lesz, és a hajtövekre ne kerüljön.

Alapvetően egyébként ha ápolod, és használsz hajbalzsamot, hajpakolást, akkor kevésbé fogja kilógni magát a hajad, mert alapból jobb lesz a tartása. Javaslom a hajmosás után, nedves hajra felviető hajápoló szereket, amiket nem kell kimosni. Ebből elég egy fajta, abból sem kell túl sok, szintén a zsírosodás elkerülése végett.

Jó kísérletezést!

2022. jan. 22. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vizesen fésüld ki, hajhabbal/balzsammal, s estére kösd fel a fejed tetejére, akkor nem gubancolódik össze.

Másik megoldás, hogy kendőbe, ilyesmibe kötöd éjszakára.

Nem egyszerű a göndör haj kezelése.

2022. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Diffúzor, göndör hajra való hab és éjszakára lekötni vagy sapi. Fésülni szárazon semmi képpen mert szétesnek a loknik.
2022. febr. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!